OTOBÜS İLE

Giresun Çıkışlı Trenli Kemaliye Turu (1 Gece Otel Konaklamalı)


  • Girlevik Şelalesi Ziyareti
  • Bakırcılar Çarşısı Turu
  • Kemaliye Doğa ve Tarih Müzesi
  • Karanlık Kanyon Tekne Turu
  • TaTuTa Çiftliği Gezisi
  • Apçağa Köyü ve Bekir Taştan Evi
Vade Farksız +3 Taksit Ve %50 Ön Ödeme İle Kayıt Oluşturma Fırsatı!

Kemaliye'nin Zamanı Aşan Güzelliklerine Yolculuk! Erzincan'dan başlayıp, büyüleyici Girlevik Şelalesi'ne uğrayarak başladığımız bu tur, sizi Bakırcılar Çarşısı'nda yerel kültürle buluşturacak. Kemaliye'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne aday gösterilen otantik dokusuna hayran kalacak, Karanlık Kanyon'da unutulmaz bir tekne turu deneyimi yaşayacaksınız. TaTuTa Çiftliği'nde doğa ile iç içe bir keşif, Lökhane'de lök tatlısı tadımı ve tarihi Apçağa Köyü'nde bir zaman yolculuğu sizi bekliyor. İnanılmaz manzaralar ve zengin tarihle dolu bu tur, gerçek bir keşif yolculuğu vaat ediyor. Şimdi keşfetmeye hazır mısınız?

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
Erzincan-Girlevik Şelalesi-Bakırcılar Çarşısı-Kemaliye

Değerli misafirlerimiz,

Giresun'dan belirtilen noktalardan sizleri karşıladıktan sonra Erzincan’a doğru yolculuğumuz başlıyor, yolculuğumuzun ardından Erzincan’a varıyoruz. Ve bölgenin meşhur Et dönerini tatmak için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz, öğle yemeğimizin ardından Bakırcılar çarşısına güzel bir şehir yürüyüşü gerçekleştiriyoruz, Peynir almaları için misafirlerimize vakit veriyoruz ve Girlevik (Çağlayan) Şelalesine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber misafirlerimizin fotoğraf çekilebilir Şelalede verilen serbest zamanın ardından Kemaliye’deki otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)

Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)

Konaklama Oteli: Erzican şehir otelleri vb. oteller

2.
Gün
Kemaliye Doğa ve Tarih Müzesi - Karanlık Kanyon Tekne Turu - TaTaTu

Değerli misafirlerimiz,

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy Tarihi Müzesi’nde bilimsel bir geziye çıkıyoruz. Ardından dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Karanlık Kanyon’da, tekne gezisi yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, YALÇINER TaTuTa (tarım–turizm–takas) Çiftliğine hareket ediyoruz. Çiftlik gezisi sonrası tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında, lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyoruz. Sıra Konak Köyü gezimizin ardından, Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evini hayranlıkla ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası geri dönüş hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)

Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)

Akşam Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)

Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.

EK BİLGİLER

A.) GENEL HÜKÜMLER

1-) Günübirlik turlarda ve konaklamalı turlarda satın alma işlemi gerçekleştiğinde ALICI'ya bilet ve genel hükümler, iptal, değişiklik ve iade koşullarının bilgilendirme formu gönderilmektedir (Whatsapp üzerinden alım yapan kişiler için) bulunduğu bölgede satış ofisinden turu satın alan kişilerin genel hükümler, iptal, değişiklik ve iade koşullarının bulunduğu metni satış temsilcilerimizden istemesi gerekmektedir. Biletinin içerisinde yer alan tur katılım sözleşmesi ve genel hükümler, iptal, değişiklik ve iade koşulları turu satın alındığı andan itibaren geçerli sayılacaktır. Sözleşmede ismi geçen kişi ya da şirket, sözleşme koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

2-) Konaklamalı turlarda özel olarak koltuk satışları yapılmaktadır. Bunların güncel bilgisini satış temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Seçim yapmak zorunlu değildir seçim yapmayan kişilere sistem tarafından rastgele koltuk numarası atanacaktır.

3-) Günübirlik turlarda tur şirketi turun kalkmasına son 8 saat kalana kadar turu iptal etme hakkı bulunmaktadır. İptallerde tura ödemiş olduğu ücret ALICI'nın isteği doğrultusunda bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.

4-) Günübirlik turlarda katılımcı tarafından turun kalkış saatinden son 15 saatten az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz. ALICI'ya gönderilen biletteki saat baz alınıp işlem yapılacaktır. Saat değişikliği gibi durumlar iptal işleminden geçersiz sayılacaktır.

5-) Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.

6-) Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülmez.

7-) Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehber yer önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

8-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-30 kişide lüks küçük otobüs ile, 30 kişinin üstünde ise 46 kişilik lüks otobüs ile yapılmaktadır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.12 Kişi) konaklamalı turlarda minimum 1 gün önceden günübirlik turlarda minimum turun kalkışından 8 saat önceden haber verilerek iptal edilir.

9-) Tur esnasında mücbir sebeplerden ötürü turun devam edememesi söz konusu olur ise tur şirketi herhangi bir maddi yükümlülük taşımamaktadır.

10-) Turlarımız esnasında yol durumuna bağlı olarak yaşanabilecek gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

11-) Seyahat halinde yaşanabilecek kaza esnasında oluşabilecek yaralanma, ölüm veya sakatlık gibi durumlarda tüm sorumluluk taşıyıcı firmaya aittir ve aracın sahip olduğu sigortalar geçerlidir.

12-) Tura katılan tüketicinin; Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

13-) Aktivite Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.

14-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklar ile aynı boyutta olmayabilir. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan ilk çocuk için geçerlidir.

15-) Turun acentemiz tarafından mücbir sebepler dışında iptali durumunda vize acentemiz tarafından alınmış ise ücreti iade edilir. Aksi durumlarda vize ücreti iadesi yapılmaz.

16-) Konaklamalı programlarda belirtilen geziler mücbir nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

17-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Aktivite Turizm sorumlu tutulamaz.

18-) Aktivite Turizm yurtdışı turlarında yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Aktivite Turizm’in hiçbir sorumluluğu yoktur. Şahsi vize başvurularında Aktivite Turizm’in herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

19-) Yurtdışı turlarında T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile ilgili konsolosluğa başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Aktivite Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

20-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Aktivite Turizm sorumlu tutulamaz.

21-) Tur iptallerinde ücret İadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Döviz olarak yapılan ödemeler döviz cinsinden, TL olarak yapılan ödemeler TL cinsinden ödeme şekillerine göre iade edilir. Ücret iadelerinde kur farkı talep edilemez.

22-) Tarih değişikliği talebi misafirlerin istedikleri tur tarihinin müsait olması durumunda gerçekleşecek olup, koltuk numarası ise müsaittik durumuna göre verilmektedir. Bir önceki kayıt alınan turdaki koltuk numarası ile tarih değişikliği yapılan turda aynı koltuk numarası garantisi verilememektedir.

23-) Seyahat sigorta poliçesi tur başlangıç tarihinden otuz (30) gün öncesinde kesilerek tur esnasında misafire teslim edilir. Seyahat sigortası kapsamında olacak tur iptal talepleri ile ilgili maddeler paket tur sözleşmesinde belirtilmiştir. Seyahat sigortası kapsamında talep edilecek ücret iadelerinde işlem süresi; talep tarihinden itibaren minimum iki (2) ay içerisinde sonuçlanır. Ücret iadesinin onaylanması durumunda iadeler misafirlerin kendi isimlerine olan banka hesap numaralarına ilgili sigorta şirketi tarafından yatırılır.

24-) Aktivite Turizm, kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

25-) İnternet sitemiz, sosyal medya hesapları, broşür vb. afişe edilen tüm tur fiyatlarımız nakit ödemelerde geçerli olan fiyatlardır. Fiyatlar kredi kartları ile yapılacak ödemelerde bankaların uygulamış olduğu komisyon oranlarına göre değişiklik gösterebilir.

26-) 18 yaşından küçükler yanlarında anne, baba, hala, teyze vb. kişilerle tur katılma zorunluluğu bulunmaktadır. 18 yaşından küçükler eğer turlara anne, baba vb. kişilerle katılmayacak olursa katılacak kişi muhakkak anne, baba vb. (yasal velisi kim ise) onun izini gösteren bir belge ile turlarımıza katılım sağlayabilir. Bunun dışında turlara katılımlarda AKTİVİTE TURİZM firmasının herhangi sorumluğu olmayacaktır.

27-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

28-) Sözleşmeyi ve KVKK Politikasını okudum ve kabul ediyorum.

29-) Aktivite Turizm ve iş ortaklarının yukarıdaki tüm iletişim numaraları ve mail adresleri üzerinden benim ya da diğer katılımcı misafirler ile iletişime geçmesini, bilgilendirme, kampanya ve tanıtım içerikli elektronik ileti, toplu SMS vb. göndermesine izin veriyorum.

GENEL ŞARTLAR

B.) TESLİMAT VE İADE

İşbu Teslimat ve İade Şartlarının’nın amacı, www.aktiviteturizm.com sitesinin kullanıcılarına ait Teslimat ve İade’ye İlişkin Koşul Ve Şartları belirlemektedir.

Teslimat:

Hizmet Aktivite Turizm’in hazırladığı ve satın alınan hizmetin belirlenen tarihinde sunulacaktır.

Aktivite Turizm sunduğu tur programı hakkında her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Aynı şekilde ALICI nın eksik veya yanlış bilgi bildirmesinden dolayı iletişim kurulamaması halinde uğrayacağı zarardan Aktivite Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

ALICI, Aktivite Turizm’ in belirlediği ve kendisine bildirdiği kalkış yeri ve saatinde hazır olma zorunluluğu vardır aksi takdirde hiçbir hak talep edemez.

İade:

GÜNÜBİRLİK TURLARDA;

ALICI turu satın aldıktan sonra kendisine tur katılım sözleşmesi gönderilmektedir. ALICI bu katılım sözleşmesindeki iptal koşulları baz alınarak yapılacaktır.

İade işlemi Aktivite Turizm’e yazılı olarak bildirildikten 10 iş günü içinde ödeme işlemi gerçekleşecektir. Satın alım sonrasında banka komisyon bedelleri ALICI tarafından karşılanacaktır.

ALICI’ nın kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan hizmetler için cayma hakkı söz konusu değildir.

Özel gruplar için hazırlanan varsa bu sözleşme dışında 2. Sözleşme maddeleri geçerli olacaktır.

ALICI hizmeti almaya başladığı andan itibaren herhangi bir sebeple iadesini talep edemez ve hiçbir hak talep edemez.

İade ödemeleri yalnız ALICI’nın hesabına yapılabilir onun dışında hiçbir ödeme yöntemi teklif edilemez.

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: ALICI ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka ALICI’ya geri ödemesini o taksitle yapmaktadır. Aktivite Turizm, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi kartı kullanılarak alınmış mal ya da hizmetin iadesi durumunda Aktivite Turizm, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya ücret iadesini nakit olarak ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Aktivite Turizm, bir iade işlemi söz konusu olduğunda bankanın ilgili yazılımı aracılığıyla ücret iadesini yapacak olup, üye işyeri yani Aktivite Turizm ilgili meblağı Bankaya nakden ya da mahsuben ödemekle yükümlüdür bu yüzden yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapabilmesi mümkün değildir. Ücret iadesi kredi kartına, ALICI’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

KONAKLAMALI TURLARDA;

1-) Hareket saatine 7 gün kala yapılan iptal işlemlerinde ödenen ücret herhangi bir kesintiye uğramadan alıcıya iade edilir.

Alıcı kaynaklı değişiklik işlemlerinde aynı turlar arasında aktarım talebinde bulunulması durumunda ücret farkı bulunuyor ise ücretin tamamını ödeme koşuluyla, artış miktarının da yarısını ödeyerek tur aktarımını gerçekleştirebilir.

Alıcı kaynaklı değişiklik işlemlerinde farklı turlar arasında aktarım talebinde bulunulması durumunda ücret farkının tamamını ödeyerek tur aktarımı gerçekleştirilebilir.

Bileti açığa alma işlemlerinde tura kayıt oluşturulan tarih baz alınarak işlem yapılmaktadır. Tura ödenen tutar o tarihteki turun fiyatının tamamını ödemek koşuluyla ve o günkü tur ücretinin satın alınan tarihteki ücret farkının yarısını ödeyerek bilet aktif edilebilir.

2-) Hareket saatine 2 ve 7 gün arasında yapılan işlemlerde;

Alıcı ödemenin tamamını yapmış ise %50 kesinti ile geri iadesi yapılacaktır.

Alıcı ücretin kaparo ödemesini yapmış ise kaparo iadesi bulunmamaktadır. %50 baz alınarak işlem yapılmaktadır. %50 üzeri ödemelerde üstü iade edilecek %50 altında yapılan ödemelerde %50’ye tamamlanacak şekilde tahsil edilecektir.

Alıcı turu değişimi, erteleme ve açığa alma işlemi bulunmamaktadır.

3-) Hareket saatine 48 saat ve daha az kala yapılan işlemlerde iptal ve değişiklik hakkı bulunmamaktadır.

4-) Turlarda geçerli iptal ve güvence paketi satın alan kişiler için son 48 saat kalaya kadar kesintisiz iade ve değişim hakkı sunulmaktadır.

ALICI tüm yazılan şartları www.aktiviteturizm.com dan formu doldurarak veya hizmet satın alarak kabul etmiş olur.

Aktivite Grup Turizm Ticaret Limited Şirketi

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#85
LOKASYON:
Kemaliye (Giresun çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah, 1 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
ORDU Aktivite Turizm Ofis Önü 04:00

GİRESUN Piraziz Işıklar 04:15
GİRESUN Bulancak İskele Işıklar 04:25
GİRESUN Meydan 05:00
GİRESUN Keşap Otogar Sahil Yolu 05:00
GİRESUN Espiye Otogar Sahil Yolu 05:55
GİRESUN Tirebolu Otogar Sahil Yolu 05:55
GİRESUN Görele Otogar Sahil Yolu 06:00
GİRESUN Eynesil Otogar Sahil Yolu 06:00

TRABZON Beşikdüzü Otogar Sahil Yolu 06:40
TRABZON Vakfıkebir Otogar Sahil Yolu 06:35
TRABZON Vakfıkebir Otogar Sahil Yolu 06:35
TRABZON Çarşıbaşı Otogar Sahil Yolu 06:40
SÖĞÜTLÜ Trabzon Üniversitesi Otobüs Durağı 06:50
TRABZON Aktivite Turizm Ofis Önü 07:00

GÜMÜŞHANE Otogar 08:30
BİTİŞ:
Turumuzda Yer Alan Biniş Noktaları İle Aynı Noktalarda İniş Yapılabilir.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın



2 Gün
Kemaliye
85

3.890TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
Otellerde 1 gece konaklama
Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)
Programda belirtilen çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Araç içi İkram
Aktivite Turizm güvencesi
1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası
HARİÇ OLANLAR:
Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Öğle yemekleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm kişisel harcamalar
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)
Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)