Amasra Turu
Ankara Kalkışlı / Günübirlik Tur

149,00 

Amasra Turu
Ankara Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 149

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Amasra; Batı Karadeniz'in İncisi
Fatih Sultan Mehmet tarafından dünyanın gözü anlamına gelen “Çeşm-i Cihan” sıfatına layık görülen Amasra, Bartın ilinin kuzeyinde yer almaktadır. Güzel ülkemizin ilk turizm kasabası olan Amasra, 1940 yılından bu yana misafirleri için cazibe merkezi olmaya devam ediyor.  Eğer sen de hafta sonu  “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan Çeşm-i Cihan’ı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi kahvaltı ve ikramlarımız eşliğinde Amasra turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Bölgeye varışımızın ardından ilk olarak hem tarihi güzelliklere hem yemyeşil bir hem de masmavi bir denize sahip olan Amasra’yı inceliyor ve rehberimizin tanıtımı dinliyoruz. Daha sonrasında meşhur Amasra salatası ve taze balıktan oluşan yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Yemeğimizi afiyetle yedikten sonra turistik ve şirin bir liman şehri olan bölgeyi doğusunda büyük liman, batısında küçük limanı görerek keşfe çıkıyoruz. Roma döneminde kurulan ve 15 Temmuz 2013 tarihinde UNESCO tarafından Dünya Mirasları Geçici Listesi’nde yer alan Amasra kalesini görerek gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bölgedeki rehber bilgilendirmesinin ardından fotoğraf çekimi için serbest zamanınız olacaktır. Zamanın dolmasının ardından denizden ve havadan aldığı nemi bünyesinden toplayan Ağlayan Ağacı görüyoruz. Rehberimizden Selvi ağacı hakkında bilgi almamızın ardından Tavşan Adası manzarasına karşı çayımızı yudumlamak için kısa bir mola vereceğiz. Zamanımızın dolmasının ardından  Roma döneminde şehre inşa edilmiş  ve iki mahalleyi birbirine bağlayan tarihi Kemere Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Bölgede rehberimizden alacağımız bilgilendirmenin ardından 9. Yüzyılda Amasra Kalesi içinde yapılmış eski bir Bizans kilisesi olan, 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen Fatih Camii ve hemen yanında bulunan şapeli ziyaret etmek için yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha sonrasında yüzmek, tekne turuna katılmak ve Çekiciler Çarşısı’nı görebilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Zamanın sona ermesinin ardından Fatih’in lalasına “Lala lala Çeşm-i Cihan bura mı ola” olarak hitap ettiği dünyanın gözbebeği olan Bakacak Tepesi’nde Amasra manzarasında fotoğraf çekmek için turumuza devam ediyoruz. Bölge hakkındaki bilgilendirmenin ardından turumuzu sonlandırıyor ve tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Ankara’ya varışımızın ardından farklı bir AKTİVİTE TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Araçta Sabah Kahvaltısı (Sandviç)

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemeği

 • Yemeklerde Alınan İçicekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Sabah Kahvaltısı: Araç içinde sandviç kahvaltı
Öğle Yemeği: Bölgede anlaşmalı restoranımızda ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış Saati ve Yerleri
Gama İş Merkezi Önü - 07:20
Bahçelievler Milli Kütüphane - 07:30
Armada AVM Önü - 07:40
Koru Sitesi Migros Karşısı - 07:50
Eryaman Optimum AVM Önü - 08:00

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati