Amasya Turu
Ordu Kalkışlı / Günübirlik Tur

179,00 

Amasya Turu
Ordu Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 179

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Amasya; Şehzadeler şehri…
7.500 yıllık bilinen tarihi ile Amasya, Anadolu’da örnek bir Türk şehri Milli Mücadelenin temellerinin atıldığı Kurtuluş savaşının ilk önemli adımını teşkil eden Amasya Genelge’sinin okunduğu kent, krallık başkentliği yapmış tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli şehirlerimizden biridir. Amasya'nın Tarihi Müzelerinden, Konaklarına, Ferhat'ın Şirin İçin Deldiği Dağdan, Kral Kaya Mezarlarına Kadar Bir Çok Noktayı Gezmeye Gidiyoruz. Amasya Sizi Bekliyor!

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz, 05.00’de Ordu misafirlerimizi karşılayıp gündüz yolculuğumuza başlıyoruz.

Aktivite Turizm otobüs içi ikramları eşliğinde Amasya’ ya doğru yola çıkıyoruz Samsun istikametinden giderek yol üstü tesislerde alacağımız serbest kahvaltı sonrasında Amasya’ya ulaşıyor ve gezimize başlıyoruz. Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalıboyu Evlerinin Cumbalarını izliyoruz ve gezimize Şehzadeler Şehri Amasya gezimize başlamak üzere ilk durağımız olan Ferhat'ın Şirin uğruna dağları deldiği, Ferhat su kanalına ulaşıyoruz. Ferhat ile Şirin'i Rehberimizin anlatımlarından dinleyip, fotoğraflama için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman da dileyen misafirlerimiz Ferhat ile Şirin bölgesindeki çay bahçesinde, çay ve kahve içip manzarayı seyredebilirler. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi gezimize başlıyoruz. Ziyaretimiz tamamlandıktan sonra ikinci durağımız Arkeoloji müzesi olacaktır. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Arkeoloji müzesindeki ziyaretimiz tamamlandık sonra Pirler parkı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz gezimiz tamamlandıktan sonra İçinde İlhanlılar Döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz serbest zamanınızın ardından Harşena kalesine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kale içerisinde sizlere serbest zaman verilmektedir. Kale gezimiz tamamlandıktan sonra yemek için restoranımıza geçiyoruz ve sizlere gezinmeniz için serbest zaman veriyoruz. Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görerek fotoğraflayıp, Amasya çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Amasya’dan Ordu’ya hareket saatimiz 17.00’dır.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçicekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiveteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı:  Samsun Kavak’ta ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Amasya Tabure Restorantta ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Ordu Üniversitesi: 04:45
Ordu Ofis Önü: 05:00

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati