Ayder – Zil Kale Turu
Giresun Kalkışlı / Günübirlik Tur

139,00 

Ayder – Zil Kale Turu
Giresun Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz pazartesi hariç her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 139

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Ayder Yaylası; Yemyeşil bir rüya…

Ayder Yaylası gezisi, Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğa sever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken etkinliklerden. Kaçkar Dağlarının çam ormanlarıyla kaplı, yaz aylarında ayrı, kış aylarında ayrı, bahar aylarında ise tarif edilemeyecek kadar güzel olan Ayder Yaylası; kaplıcaları, lezzetli yemekleri ve sıcakkanlı insanları ile Rize’de görülmesi gereken yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Eğer sen de “Karadeniz Turum Mükemmel Geçmeli” diyorsan Ayder Yaylası’nı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz sizleri 07.15 Giresun yolcularımızı alarak gündüz yolculuğumuza başlıyoruz.

Aktivite Turizm otobüs içi ikramları eşliğinde Karadeniz’in doğusuna  Ayder’e  doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Trabzon’da anlaşmalı olduğumuz Sera Gölü Gül Tesislerinde kahvaltı ve çay molası için duruyoruz. Buradaki işlemimiz bittikten sonra Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. İkinci uğrak noktamız ise yol güzergahında bulunan  Trabzon Sürmene’de meşhur sürmene bıçakların satışı olan mağazamıza uğruyoruz. Buradaki işlemimiz bittikten sonra Rize’nin meşhur bezlerinin satışı olan mağazamıza uğradıktan sonra Ayder’e doğru devam ediyoruz. Muazzam coşkulu akan Fırtına Dere’si üzerinde kurulmuş olan ve Rize’ye has olan zipline aktivitesini yapmak için duruyoruz. Etkinliğimiz bittikten sonra muazzam dar boğaza inşa edilen yaklaşık 1250 taştan yapılan deve kuşu yumurtası akıyla sıvalanan meşhur Şenyuva Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen ve zamanında ticaret noktası üzerinde bulunan ve haberleşme kalesi olarak bilinen Zil Kaleye gidiyoruz. Daha sonra sonrasında yaklaşık yıllık 500 bin yerli ve yabancı turisttin ziyaret ettiği sisiyle, ormanıyla, karıyla, yağmuruyla ve  bin bir derde deva olan doğal kaplıcaları ile insanın içini ısıtan ve bambaşka bir gün yaşatan Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Ayder Yaylasından tahmini çıkış saatimiz 17.00 olacaktır.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçecekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiveteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı:  Sera Gölün’de ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Ayder Eylül Restorantta ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Giresun Güre: 07:10
Giresun Meydan: 07:15

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati