Baştan Sona Karadeniz Turu
Ankara Kalkışlı / Konaklamalı Tur

1.290,00 

Baştan Sona Karadeniz Turu
Ankara Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 5 Gün sürmektedir.
2021 Boyunca Her Çarşamba Hareketli

Discount:
Kalkış Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 1290

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Karadeniz'i baştan sona gezmek, yaşamak için bulunmaz bir fırsat sunuyoruz. Karadeniz iklimi veya havası gibi tadı damağınızda kalacak bir gezi sizi bekliyor.

Detaylı Program

1. GÜN

Aktivite Turizm Araç Kalkış Noktaları

21:30 KIZILAY ATATÜRK BULVARI GAMA İŞ MERKEZİ ÖNÜ
21:35 MİLLİ KÜTÜPHANE ÖNÜ
21:40 AŞTİ KARŞISI
21:45 AKKÖPRÜ MİGROS KARŞISI
21:50 KEÇİÖREN FATİH KÖPRÜSÜ ALTI
21.55 AYDINLIKEVLER TÜRK TELEKOM

Konaklama: Gece Yolculuğu

 

2. GÜN

GEZİLECEK YERLER: Sera Gölü, Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü, Gümüş Atölyesi, Sürmene Bıçakçısı, Çay Fabrikası, Uzungöl

Sabah Trabzona varıyor kahvaltımızı serbest olarak alıyoruz.Trabzonda ilk olarak Ayasofya Müzesi ardınan Atatürk Köşkü gezimizi yaptıktan sonra Trabzona özgü Kazaziye Telkari Gümüşlerinin tanıtıldığı Tuğana Gümüş Atölyesine gidiyor İpek ile Saç Teli kadar ince Gümüşün nasıl sanata dönüştüğünü öğreniyoruz.Arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilir.Şimdiki durağımız Sürmene.Sürmene merkezde serbest zaman veriyoruz arzu eden misafirlerimiz karadeniz yöresine özgü ürünler alabilir.(Kuymak Malzemeleri,Trabzon Sepeti,Sürmene Bıçağı,Kemençe)Sürmene merkezden ayrılıyor ve Trabzon'un Of ilçesine hareket ediyoruz.Burada Çay Fabrikası gezimizi Mühendis eşliğinde yapıyor Çayın evrelerini öğreniyoruz.Arzu eden misafirlerimiz Çay alış verişi yapabilir.Şimdi Sırada Uzungöl var.Uzungöle varınca Önce Otelimize geçiyoruz.Ardından Uzungöle inince önce Şerah Köyü ardından Uzungöl etrafında gezintimizi yaptıktan sonra Uzungöl etrafında serbest zaman veriyor ardından Otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Trabzon Sera Gölü’nde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: İnci Otel
Rota:
 Ankara – Trabzon – Uzungöl

 

3. GÜN

GEZİLECEK YERLER: Rize Bezi Atölyesi, Fırtına Vadisi, Gelin Tülü Şelalesi, Ayder Yaylası

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Rizeye hareket ediyoruz.Çay Tarlaları eşliğinde Rizeye giriyor yeşilin her bir tonunu yakalama fırsatı buluyoruz.Önce Rize Bezi Atölyesine uğruyor yöresel ürünlerden alma fırsatı yakalıyoruz ardından Ayder Yaylasına çıkmak için Ardeşen ilçesine geliyoruz.Fırtına Vadisi bizleri Ayder Yaylasına doğru çıkaracaktır.Dağların daha yüksek ve paralel olduğunu ve bu dağların Kaçkar Dağlarının uzantıları olduğunu görecek ve toplu fotoğraf çekinme şansı yakalayacağız.Fırtına Vadisi bizleri Müthiş bir manzaraya getirecektir.Yöre halkının gerçek Laz olduğu bir yerde Bizimde yöreye uyum sağlamamız gerekecektir.Biraz Tulum eşliğinde güzel bir horon oynayalım.Bakalım kimler yetenekli kimler meraklısı.Ayder Yaylasına varınca önce Kalegon ardından Gelin Tülü Şelalesini gördükten sonra Yaylada serbest zaman veriyor ardından öğle yemeğimizi alıyoruz.Akşam Yemeği  ve Konaklama otele geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Yeşilvadi Otel, Pordanis Otel, Elif Otel, Hilal Otel
Rota:
Trabzon Uzungöl – Rize Ayder Yaylası

 

4. GÜN

GEZİLECEK YERLER: Sümela Manastırı, Fındık Fabrikası, Giresun Kalesi, Topal Osman Ağa Anıtı, Ordu Boztepe (Teleferik)

Sabah Kahvaltımızı aldıktan sonra Maçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Coşandere ve Meryem Ana Derelerini  takiben Altındere Milli Parkı İçerisinde bulunan Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Etrafı dik kayalarla çevrili vadi boyunca ilerleyip 15 dakika yürüdükten sonra 1355 rakımdaki Sümela Manastırına varış. M.S. 300 ’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen manastır dik bir yamaçta büyük kayalıklar oyularak yapılmış olan Sümela Manastırını geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Öğle yemeğimizi alıyor ve Giresuna hareket ediyoruz.Önce  Devletin Fındık fabrikası olan FISKOBIRLIK'e uğruyor fındık alışverişimizi yapıyor ardından Giresun Kalesi ve Topal Osman Ağa anıtını gördükten sonra (Havanın kararma ve zamanlama durumuna göre Ordu Boztepeye çıkabiliriz ) Fatsa'da bulunan Otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Fatsa Yalçın Otel
Rota:
 Rize Ayder Yaylası  – Trabzon Maçka – Giresun – Ordu, Fatsa

 

5. GÜN

GEZİLECEK YERLER: Samsun Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı,Tütün İskelesi, Rus Pazarı, Amasya Müzesi, Mumyalar Müzesi, Saraydüzü Kışlası, Bimarhane (Şifahane)Şehzadeler Parkı, Şehzadeler Müzesi, Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarları, Saat Kulesi, Yeşilırmak Bayezid Külliyesi, Amasya Minyatür Müzesi, Gök Medrese, Torumtay Türbesi, Ferhat ile Şirin Su Kanalları

Sabah kahvaltımızı alıyor ve Samsuna hareket ediyoruz.Samsunda İlk Bandırma Vapuru ,Atatürk Anıtı,Tütün İskelesi Rus Pazarı,gezildikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ardından Şehzadeler Şehri olan Amasyaya hareket ediyoruz.ilk durağımız Amasya Müzesi ve mumyalar müzesi,Saray Düzü Kışlası , ( Amasya Tamimnamesi Binası) Bimarhane (Şifahane) , Şehzadeler Parkı,Şehzadeler Müzesi,Hazeranlar Konağı,Ardından Kral Kaya Mezarları,Saat Kulesi ve Yeşilırmak, Bayezid Külliyesi ve Amasya Minyatür Müzesi,Gök Medrese ve Torumtay Türbesi Son olarak Ferhat İle Şirin Su kanallarını gördükten sonra Amasyadan ayrılıyor ve  dönüşe geçiyor bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur.
Rota:
 Fatsa – Samsun – Amasya – Ankara

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Tüm Çevre Gezileri

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • Otellerde 3 Gece Konaklama

 • Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

 • Otellerde 3 Akşam Yemeği

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Karadeniz Bölgesinde hava şartları sürekli olarak değiştiği için turumuza katılacak misafirlerimizin hava şartlarına uygun olacak kıyafetler (Yağmurluk, Şemsiye vb.) bulundurmaları tavsiye edilir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 5 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 10 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati