Batı Karadeniz Turu
Ankara Kalkışlı / Konaklamalı Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

349,00 

Batı Karadeniz Turu
Ankara Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle geçici süreliğine satışa kapatılmıştır.

Discount:
Kalkış Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 349

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Safranbolu: ….....…

Detaylı Program

1 . Gün

Değerli misafirlerimiz;
Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra yaklaşık 3 saat sürecek Kastomonu yolculuğumuza başlıyoruz ve ilk durağımız olan Kastamonu Pınarbaşı ilçesine ulaşıyoruz. Tarihi kalıntılar bakımından zengin Pınarbaşı ilçesinde Sümenler köyü sınırlarında bulunan Ilgarini mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Pınarbaşı ve çevresine sırayla Kaşkalar, Kimmerler, Lidyalılar, İranlılar, Helenler, Pontuslar, Romalılar, Bizanslılar ve Çobarlar'ın hakim oluşunu tarihi detayları rehberimizden dinledikten sonraki durağımız olan Horma Kanyonu'na doğru rotamızı çeviriyoruz. Kanyonun içinden Zara ismiyle anılan bir çay geçiyor. Bu çay, en son olarak alt bölümündeki Ilıca Şelalesi'nden çıkıyor. Batı Karadeniz'in tüm güzelliklerini gözler önüne seren Horma kanyonu, trekking için oldukça elverişli bir yapıya sahip. Bunun yanı sıra kanyon, doğa fotoğrafçılığı için de bulunmaz bir yer olduğundan serbest zamanınızı; doğa içerisinde geçirirken kartpostalları andıran fotoğraflar çekerek ve oksiyen dolu bu kanyonda tüm haftanın yorgunluğunu atarak geçireceksiniz. Ardından yeşil ile mavinin birleştiği Ilıca Şelalesi'ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 14 metre yükseklikten dökülen su ve döküldüğü yerde muhteşem bir gölet. Görüntüsüyle insanın içini açan, suyun ve kuşların sesiyle sizi bambaşka yerlere götüren Karadeniz'in saklı güzelliği Ilıca Şelalesi'nde gezimizi tamamladıktan sonra, hem tarihi değeri hem de oluşumu bakımından önemli bir yere sahip olan İlgarini mağarası'na gidiyoruz. Kemerli bir girişe sahip olan yapıdan içeri girildiğinde iki kola ayrıldığını görebilirsiniz. Bünyesinde genç Roma ve Bizans dönemine ait Şapel, mezar ve Sarnıçların olduğu bu mağaranın girişinde bulunan köy yıkıntısının da genç Bizans dönemine ait olduğu düşünülen mağara da rehberimizin anlatımı sonrasında Azdavay'da bulunan çatak kanyonu cam Teras'a doğru yola çıkıyoruz. Bu muhteşem manzara da vereceğimiz molanın ardından günün tatlı yorgunluğunu atmak ve akşam yemeği için Safranbolu’da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah kahvaltı: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelimizde alınacak olup fiyata dahildir
Konaklama: 3 yıldızlı otelde bir gece konaklama
Rota: Ankara - Kastamonu
Otele giriş saati: 19:30 (gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

2. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Daday'da doğa harikası, alternatif turizm anlayışı yaratan, özgürlüğün ve tabiata doymanın keyfini sizlere sunuyoruz. Atlı geziler, doğa yürüyüşleri, kuş gözlemciliği, fotoğrafçılık, yeni başlayanlara at binicilik eğitimleri gibi aktiviteler için sizleri bu mükemmel çiftlikte ağırladıktan sonra, yolculuğu yaklaşık 1 saat kadar sürecek Safranbolu serüvenimize başlıyoruz. İlk durağımız halk dilinde müze köy olarak da bilinen yörük köyü oluyor. Safranbolu’nun birbirinin manzarasını kesmeyen, ayrı ayrı mimarisinden farklı olarak köyde evlerin neredeyse hepsi bitişik nizam inşa edilmiştir. Anadolu köylerinde sıklıkla görülen sokak boyunca sıralanmış ev kümelenmesinin en büyük örneklerini burada görülüyor ve ardından Kristal Teras'a gidiyoruz. Tokatlı kanyonu üzerinde bulunan cam teras da görülmeye değer eşsiz manzarayı izledikten sonraki durağımız Safranbolu kent merkez'i oluyor. Burada tarihi Safranbolu evleri'ni, Cinci han'ı ve hamamı, kaymakamlar gezi evi'ni görüp, adını da buradan alan safran çiçeği ve farklı lezzetlerle yapılan bölgenin meşhur lokumlarını tatmak için lokumcu’ya gidiyoruz. Burada safran çiçeğinin işlenip lokum oluşuna kadar tüm detayları izliyoruz. Alışveriş ve tadım için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşmamızın ardından tüm Safranbolu'yu ayaklarınızın altında hissedeceğiniz, kentin en yüksek tepesi olan Hıdırlık tepesi son durağımız oluyor. Safronbolu hatırası fotoğraflarınızı da çektikten sonra turumuzu sonlandırıyor ve tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Ankara’ya varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Rota: Kastamonu – Karabük – Safranbolu – Ankara    
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • 1 Gece Konaklama

 • 1 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Refakati

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ BİLGİLER

Kalkış yeri ve saati
Gama İş Merkezi: 07:00

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 2 gün 1 gecedir.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 10 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati