Borçka Karagöl Turu
Trabzon Kalkışlı / Günübirlik Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

119,00 

Borçka Karagöl Turu
Trabzon Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz Olumsuz Hava Şartları nedeniyle geçici olarak kapatılmıştır.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 119

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Karagöl; Rengârenk Bir Doğa…
Karagöl gezisi, Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğa sever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken etkinliklerden. Karadeniz’in cenneti andıran güzellikteki göllerinden biri olan Borçka Karagöl Klaskur (Aralık) yaylasının yakınlarda yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşmuş ve 2002 yılında Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Doğa tutkunları için tarif edilemez bir manzaraya ev sahipliği yapan Karagöl özellikle sonbaharda yaprakların dökülmesiyle unutulmaz anılara bir yenisini eklemektedir. Eğer sen de “Karadeniz Tur'um Mükemmel Geçmeli” diyorsan Karagöl’ü kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Karagöl yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız Sürmene’nin meşhur bıçaklarını görmek için yol üzerinde bulunan Sürbisa Bıçak Satış mağazası olacak. Satış mağazası ziyaretimiz ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından Karadeniz’in en büyük şelalelerinden biri olan Mençuna Şelalesine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Araçla belli bir noktaya kadar ilerledikten sonra şelaleye ulaşmak için yaklaşık 1 km. Olan doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. (Doğa yürüyüşü uzun ve ormanların içinde gerçekleşeceği için koşullara uygun ayakkabı önerilir.) Yürüyüşümüzün sona ermesiyle hırçın mı hırçın akan adı gibi ulaşılması zor olan Mençuna Şelalesinin eşsiz güzelliğiyle baş başa kalıyoruz. Bölgedeki zamanımız ortalama 30 dakika olacak. Zamanın sona ermesiyle dönüş için yürüyüşümüze başlıyoruz. İnsan eli değmemiş muhteşem doğanın içinden yürüşümüzü tamamladıktan sonra aracımıza biniyor ve muhteşem mimarisiyle dikkat çeken Çiftekemer Köprü’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgeye vardığımızda rehber tarafından sizlere bilgilendirme yapılacak ve fotoğraf çekimi için zaman tanınacaktır. Daha sonrasında öğle yemeği için Arhavi’de anlaşmalı olduğumuz restoranda 45 dakikalık molamız olacak. Mola süresinin sona ermesinin ardından Çoruh Nehri Manzarası eşliğinde Borçka Karagöl’ün eşsiz güzelliğini hafızlarımıza kazımak üzere yola çıkıyoruz. Karagöl’e vardığımızda ortalama zamanımız 1 buçuk saat olacaktır. Karagöl’den çıkış saatimiz tahmini 17.45’tir.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Araçlar ile Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçecekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı: Bu turumuzda kahvaltı molası bulunmamaktadır. Poğaça alışverişi için kısa bir mola olacaktır.
Akşam yemeği: Arhavi’de Loca Restoranda ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Fatih Eğitim: 07:00
Meydan Ofis: 07:30
Ktü A Kapısı: 07:45

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla turu iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan turun ilk kalkış noktasındaki hareket saati