Butik Mardin Turu
Trabzon Kalkışlı / Konaklamalı Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

599,00 

Butik Mardin Turu
Trabzon Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle geçici süreliğine satışa kapatılmıştır.

Discount:
Kalkış Tarihi:
 • 9 Ekim 2020
Toplam Ödenecek Tutar 599

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Mardin: Güneydoğu’nun Şiirsel Kenti

Tarihi ipek yolu üzerinde yerini almış en eski yerleşim alanlarından biri olan Mardin arkeolojik, etnografik, tarihi ve doğal yönleriyle ön plana çıkan bir şehirdir. Eski Mardin evlerinin mimari, tarihi ve kültürel önemi büyüktür. Bu evler adeta şehrin simgesi gibidir… Eğer sen de Güneydoğu’yu hiç ziyaret etmediyesen “Sokakları Tarih Kokan Mardini” kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

1 . Gün

Değerli misafirlerimiz;
Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra yaklaşık 10 saat sürecek uzun ve bir o kadar eğlenceli Mardin yolculuğumuza başlıyoruz. Mardin’e varışımızın ardından önce kahvaltımızı yapıyor daha sonrasında her yeri tarih kokan Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki süryani halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran manastırı olacak. Şemsiler zamanında Güneş Tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl süryanilerin patriklik merkezi görevini üstlenen manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra ise, hala süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam Kilisesi’ni (Kırklar Kilisesi) ziyaret edeceğiz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra Üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, ilginç mimari yapısıyla öne çıkan dara antik kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz mola esnasında içeceğiniz naneli ayranla köy halkı ve çocukları ile kuracağımız güzel iletişimden sonra içimiz burukta olsa buradan ayrılıp, akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasımiye medresesine gidiyoruz. Kasımiye medresesi, birinci günümüzün son gezi durağı olacak. Tüm gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltı: Mardin’de restoranımzda ekstra olarak alınacaktır
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelimizde alınacak olup fiyata dahildir
Konaklama: Mardin Yay Grand Otel
Rota: Ankara – Mardin
Otele giriş saati: 19:30 (gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

2. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rotamızı Mardin şehrinin diğer tarafına doğru çeviriyoruz. Dün Mezopotamya ovası’na dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi, bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle ünlü olan Savur ilçesi olacak. Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey konağı’na çıkıyoruz. Burada bütün savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları gezip, sokaklarında dolaşıyoruz. Vereceğimiz kısa bir molanın ardından tekrar yola koyuluyoruz. Yolumuz üstünde hristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt köyü’ne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyün muhtarı İlyas Amcadan Kıllıt Köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan ortodoks, katolik (harabe) ve protestan (harabe) (müsaitlik durumuna göre) kiliselerini ziyaret ediyoruz. Kıllıt Köyü’nde yüreğimizi bıraktıktan sonra buradan ayrılıp, “dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekân” Midyat’a doğru yöneliyoruz. Midyat’taki gezimize, Sıla ve Adını Kalbime Yazdım dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat konuk evini gezerek başlıyoruz. Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasından, bütün Midyat’ı keyifle izleyip, fotoğraflıyoruz. Ardından kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp, ülkemizde gümüş telkâri el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda siz misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde Zeynel Bey türbesi, İmam Abdullah türbesi, El Rızık camisi, Sultan Süleyman camisi, tarihi Hasankeyf köprüsü, tarihi Hasankeyf kalesi, Artuklu döneminde var olan eski darphane ve mağara evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. (Hasankeyf’te yaşayan vatandaşlarımızın, başka bölgelere nakil işlemi devam ettiğinden, bazı gezi noktaları aşamalı olarak ziyarete kapatılmaktadır. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.) Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra gezimizi sonlandırıyor ve tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Ankara’ya varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Rota: Mardin -  Midyat – Batman – Ankara 
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • Milli park giriş ücretleri

 • 1 Gece Konaklama

 • 1 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Refakati

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ BİLGİLER

Kalkış yeri ve saati
TRABZON AKTİVİTE TURİZM OFİS ÖNÜ: 20:00

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 3 gün 3 gecedir. (1 gece otel konaklaması bulunmaktadır. Yolda geçen süre 1 gün 2 gece olarak hesaplanmıştır. Ankara’ya varış sabah saatlerinde olacağından gün olarak hesaplanmamıştır.)
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati