Erzurum Turu
Trabzon Kalkışlı / Günübirlik Tur

179,00 

Erzurum Turu
Trabzon Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz hafta içi her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 179

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Erzurum; Dadaşlar diyarı…
Uygurlardan Osmanlıya, Osmanlıdan Milli Mücadeleye kadar büyük kayıp ve  mücadeleler veren havası soğuk, insanı mert olarak adlandırılan Şehr-i Erzuruma; Dadaşlar diyarına her sokağı buram buram tarih kokan, kendinizi tarih kitabı okuyormuş gibi hissedeceğiniz bir serüven sizleri bekliyor. Erzurum Sizi Bekliyor!

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz, 02.00’de ofisimizin önünden yolculuğumuza başlıyoruz.

Maçka Gümüşhane istikametinden giderek ilk durak noktamız olan Eski Erzurum evlerinde gezinip ardından yöresel kahvaltıların mevcut olduğu restorantımızda ve kahvaltı molası verilmektedir. Kahvaltımızı yaptıktan sonra ikinci durağımız olan büyüklüğü ve içinde bulundurduğu maketlerle uğrak noktası olan Ulu camii ziyaretini gerçekleştireceğiz. Devamında ise Çifte minareli medrese, Üç kümbetler (panaromik), Erzurum kalesi uğradıktan sonra aracımıza tekrar biniş sağlıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğumuzun ardından milli mücadelenin Erzurumda ateşlendiği Erzurumu yüksek kesiminden seyredebileceğimiz Aziziye tabyalarına ziyareti gerçekleştirilecektir ve devamında aynı bölgede bulunan Mecide tabyası, Nenehatun heykeli ve Nenehatun tabyası ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında tekrar aracımıza biniş sağlayıp yaklaşık olarak yarım saatlik bir yolculuğumuzun ardından Abdurrahman gazi türbesi ve gizemli yol ziyaretimiz olacaktır. Gizemli yolda sizleri hayrete düşürecektir. Tekrar aracımıza binerek yaklaşık olarak yarım saatlik bir yolculuğumuzun ardından Kongre binası ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında öğle yemeği alacağımız restoranta geçiyoruz. Erzurum yöresine özel meşhur Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolmasının tadına bakıyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra Erzurum da Atatürk’ün yaşamış olduğu ve günümüze kadar mimarisinden hiçbir şey kaybetmeyen Atatürk evini ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Aracımızdan ayrılarak Erzurum şehir merkezinde gezinmeye başlıyoruz. Şehir merkezindeki ilk durağımız Lalapaşa camii ardından ise Yakutiye medresesi ve Taşhan olarak son vermekteyiz. Misafirlerimize alış-veriş için serbest zaman veriyoruz belirlenen süresin ardından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz.

 

Erzurum’dan Trabzon’a hareket saatimiz 17.00’dır.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçicekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiveteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Doğu Anadolu bölgesine giderken hava şartları soğuk olabileceğinden kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı: Erzurum şehir merkesinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Anlaşmalı Restorantta ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Meydan Ofis Önü: 02:00

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati