Eskişehir Turu
Ankara Kalkışlı / Günübirlik Tur

149,00 

Eskişehir Turu
Ankara Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 149

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Eskişehir; İlklerin Başkent
Geçmişini yaşayan ama bir o kadar da yeni kalan güzel şehir… Yunus Emre’nin yurdu… Nasrettin Hoca’nın mirası… Kuruluşa ve kurtuluşa şahit olmuş şehrin köklü tarihini mutlaka yaşamalısınız… Eğer sen de hafta sonu  “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan Eskişehir’i kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi kahvaltı ve ikramlarımız eşliğinde Eskişehir turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Bölgeye varışımızın ardından 1961 yılında 4 ay gibi kısa bir sürede üretilen ve ilk yerli otomobil olan Devrim Arabasını görerek turumuza başlıyoruz. Daha sonrasında Eskişehir’in tarihi ilçesi olan Odun Pazarı’nı ziyaret etmek için yolculuğumuza devam ediyoruz. Şehrin simgesi haline gelmiş, kendine has mimarisi ve rengarenk evlerini görüyor, sokaklarından yürümeye devam ederek dünya üzerinde sadece bu bölgede bulunan Lületaşlarını görüyoruz. Bölgedeki rehber bilgilendirmesinin ardından sizlere serbest zaman vereceğiz. İsteğe bağlı alışverişin ve serbest zamanın sona ermesinin ardından yürüyüşümüze devam ederek Atlıhan’a varıyoruz. Odunlarını pazarlamaya gelen kendilerine ve atlarına ait dinlenme yeri olan Atlıhan’ı (Şu anki adıyla El Sanatları Çarşısı) geziyoruz. Bölgedeki zamanımızın dolmasının ardından dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” müzesinin ülkemizdeki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam ediyor ve bölgedeki rehber bilgilendirmesinin ardından müzeyi ziyaret edebilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında Kırım Tatarlarının meşhur yemeği olan Çiğ Böreğin tadına bakmak ve öğle yemeğimizi almak için restoranımızda mola veriyoruz. Molanın sona ermesiyle 400 bin metrekarelik alana kurulu Sazova Bilim ve Kültür Park’ına devam ediyoruz. Burada Nostaljik Trenden, Korsan Gemisine, Masal Şatosu’ndan, Su Altı Dünyasından Bilim Deney Merkezine, Miniatürk’ten Nasreddin Hoca’ya süregelecek olan bir yolculuk için serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında Türkiye’nin Venedik’i olan Porsuk Çayı üzerinde tekne turu (ekstra) ile şehrin ortasında yolculuk yapıyoruz. Teknemizden indikten sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. Zamanın dolmasının ardından her tarafı mitolojik heykellerle donatılmış Eskişehir’in safiye yeri olan Kent Park’a gidiyoruz. Bozkırın ortasında plaj olur mu? Sorusunun cevabını burada gözlerimizle görüyoruz. Park içerisindeki plaj, at binme alanları, açık yüzme havuzları ve yürüyüş parkurlarından faydalandıktan sonra turumuzu sonlandırıyor ve tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Ankara’ya varışımızın ardından farklı bir AKTİVİTE TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Araçta Sabah Kahvaltısı (Sandviç)

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemeği

 • Yemeklerde Alınan İçicekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Sabah Kahvaltısı: Araç içinde sandviç kahvaltı
Öğle Yemeği: Bölgede anlaşmalı restoranımızda ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış Saati ve Yerleri
Gama İş Merkezi Önü - 07:00
Bahçelievler Milli Kütüphane - 07:10
Armada AVM Önü - 07:20
Ümitköy Köprüsü Altı - 07:30

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati