Fırtına Karadeniz Turu
Ankara Kalkışlı / Konaklamalı Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

699,00 

Fırtına Karadeniz Turu
Ankara Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 2 Gece / 3 Gün sürmektedir.

Discount:
Kalkış Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 699

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Karadeniz; Yeşil ve Mavi'nin Memleketi…
Karadeniz Bölgesinin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi, misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, doğası, havası, denizi kısacası her şeyi bu bölgeyi Anadolumuzun gözbebeği haline getiriyor. Her yıl binlerce misafire ev sahipliği yapan Karadeniz bu sene de misafirlerini bekliyor. Eğer sen de hafta sonu “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan yeşil ve mavinin memleketi Karadeniz’i kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

1. GÜN

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde Mini Karadeniz turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Molalarla beraber yaklaşık 11 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Trabzon Sera Gölü’ne varıyor ve manzara eşliğinde kahvaltımızı yapıyoruz. Anılarımıza bir yenisini daha eklemek için fotoğraflarımızı da çektikten sonra bölgeden ayrılıyor ve Trabzon imparatorluğu krallarından 1. Manuel Kommenos tarafından yaptırılan Ayasofya’yı görmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgedeki bilgilendirme ve fotoğraf çekimi ardından zaman kaybetmeden aracımızda toplanarak Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki ziyaretinde konakladığı Atatürk köşkünü ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Atatürk Köşkü’ndeki rehber anlatımı ve fotoğraf molasının ardından araç içi anlatımlar eşliğinde Uzungöl’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çay hakkında bilgi almak için yol üzerinde bulunan Çay fabrikasında kısa bir mola veriyoruz. Mola süremiz boyunca önce fabrikanın içini gezerek siz değerli misafirlerimizle çayın işlenişi hakkında bilgi alıyoruz. Ardından çay satış mağazasını ziyaret ederek mayıs ayı mahsulü çayın tadına bakıyoruz. Çayı beğenenler satış mağazasından çay alışverişi yapabilirler. İsteğe bağlı alışverişimizin ardından biraz ileride bulunan meşhur sürmene bıçaklarını görebileceğimiz Sürbisa bıçak reyonlarını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında bölgede ustasından bilgi alıyor ve alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyoruz. Zamanın dolmasının ardından Soğanlı ve Kaçkar Dağları arasında bulunan ve bir heyelan sonucu Haldizen Deresinin önünün kapanmasıyla oluşan ülkemiz heyelan set göllerinin en bilindik örneklerinden olan Uzungöl’e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Bölgeye vardığımızda önce anlaşmalı olduğumuz restoranda öğle yemeğimizi yiyeceğiz daha sonrasında göl etrafında zaman geçirebilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. Zamanın sona ermesinin ardından aracımızda toplanacak ve konaklama yapmak üzere Rize’de bulunan otelimize doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Otelde akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz odalarında istirahat edebilirler.

Sabah kahvaltısı: Trabzon Sera Gölü’nde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Uzungöl Ada Restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Çamlıhemşin Pordanis Otel
Rota:
 Ankara – Trabzon – Uzungöl - Rize
Otele giriş saati: 18:30 (Gezi ve yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir)

2. GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak rehberimizle buluşuyor ve Kaçkar Dağlarının gözbebeği olan Ayder yaylasına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde bulunan ve adı gibi kendisi de hırçın olan fırtına deresini görmek ve zipline etkinliğine katılmak için yaklaşık 30 dakikalık bir mola veriyoruz. Süremiz boyunca dileyen misafirlerimiz zipline yapabilir dileyen misafirlerimiz de derenin huzurlu sesi eşliğinde çaylarını yudumlayabilirler. Süremizin dolmasının ardından yeşil ile beyazın buluştuğu Ayder Yaylasına doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Yaylaya vardığımızda vakit geçirebilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. Zamanın sona ermesinin ardından isteyen misafirlerimizle Şenyuva Köprüsü - Zilkale Palovit Şelalesi - Gito – Badara Yaylası turu yapacağız.* Turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz otelimizde istirahat edebilirler. Katılım sağlayan misafirlerimizle gezimizi tamamladıktan sonra 18:30’da otelimize giriş yapacağız.
*Fiyata dahil değildir. Ekstra 75 TL ücreti bulunmaktadır.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama:
 Çamlıhemşin Pordanis Otel
Rota: Rize – Ayder Yaylası – Çamlıhemşin
Otele giriş saati: 18:30 (Gezi ve yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir)

 3. GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üstünde bulunan, doktorlarının kullanımını tavsiye ettiği ve hiçbir kimyasal kullanılmadan tamamen kendir ipliğinden yapılan Rize bezlerini görmek için ortalama 30 dakikalık bir mola vereceğiz. Bölgedeki bilgilendirme ve isteğe bağlı alışverişin ardından aracımızda toplanacak ve Ordu istikametinde yolculuğumuza devam edeceğiz. Ordu’ya vardığımızda teleferik ile Boztepe’ye çıkağız ve güneş dağların arasından süzülürken sizlerle ordu manzarasını görme şansı yakalayacağız. Boztepe’deki zamanımız esnasında dileyen misafirlerimiz öğle yemeklerini yerken dileyen misafirlerimiz de manzaraya karşı yorgunluk kahvelerini yudumlayabilirler. Zamanımız dolduktan sonra teleferikle Ordu’ya inerek Samsun istikametinde yolculuğumuza devam edeceğiz. Samsun’a vardığımızda Milli Mücadele’nin ilk adımlarının atıldığı Bandırma Vapurunu gezerek turumuzu sonlandıracağız ve tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçeceğiz. Turumuzun sona ermesiyle siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm Organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşacağız.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Yol üzerinde dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama:
 Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Rota: Rize – Ordu – Samsun - Ankara
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • 2 Gece Konaklama

 • 2 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)

 • 2 Akşam Yemeği (Açık Büfe ya da Set Menü)

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Karadeniz Bölgesinde hava şartları sürekli olarak değiştiği için turumuza katılacak misafirlerimizin hava şartlarına uygun olacak kıyafetler (Yağmurluk, Şemsiye vb.) bulundurmaları tavsiye edilir.

Kalkış saati ve yerleri
Gama İş Merkezi: 21:30

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 3 gün 2 gecedir.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 10 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati