Gap Turu
Ankara Çıkışlı / Konaklamalı Tur

890,00 

Gap Turu
Ankara Çıkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 2 Gece 3 Gün sürmektedir.
2021 Boyunca Her Çarşamba Hareketli

Discount:
Kalkış Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 890

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Gap Turu…

Gaziantep Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Halfeti, Balıklıgöl, Göbeklitepe, Deyr-ul Zaferan Manastırı, Hasanpaşa Hanı ve çok daha fazlası...

HER HAFTA ÇARŞAMBA ÇIKIŞLI 2 GECE 3 GÜN GAP TURU

Yola Çıkış Günü ve Saati: Çarşamba 22.00
Ankara’ya Varış Saati: Pazar 21.30

Detaylı Program

ANKARA- GAZİANTEP

22:00 KIZILAY ATATÜRK BULVARI GAMA İŞ MERKEZİ ÖNÜ
22:10 ANKAMALL
22:15 UFUK HASTANESİ DURAĞI
22.20 TAURUS AVM DURAĞI
22.25 DİKMEN KAVŞAĞI
22.35 GÖLBAŞI SHELL BENZİNLİK

Siz değerli misafirlerimizle akşam saat 22.00 da  Kızılay Gama İş Merkezi Önünden, hareket ediyoruz. Belirlenen duraklarda misafirlerimizi aldıktan sonra gerekli molalarımız sonrası sabah saatlerine Gaziantep'e ulaşmış oluyoruz. 

1.GÜN BİRECİK-GAZİANTEP- MOZAİK MÜZESİ- GAZİANTEP KALESİ- MUTFAK VE HAMAM MÜZESİ- KAHRAMANLIK MÜZESİ- BAKIRCILAR ÇARŞISI- HALFETİ(TEKNE TURU)

Siz değerli misafirlerimizle sabah saatlerine Birecik’e ulaşıyor ve dünyada nesli tükenmekte olan, dünyada sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Bu sevimli dostlarımızı gördükten sonra Nizip üzerinden Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Burada göreceğiniz eserler çok hoşunuza gidecek. Tahmis Kahvesinde Melengiç Kahvesi molası sonrası, bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb. baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Birecik Barajı’nın yapımından sonra bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra aracımızla buluşarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi.

2.GÜN ŞANLIURFA- BALIKLIGÖL- HARRAN- GÖBEKLİTEPE- MARDİN- DEYR-UL ZAFERAN MANASTIRI-ESKİ MARDİN SOKAKLARI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tarihi İpek Yolu olan, Kızıltepe - Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Şanlıurfa’nın kenarından Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını (Müsaitlik durumuna bağlı olarak) geziyoruz. Ardından Harran gezimizi gerçekleştiriyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Harran’dan ayrılarak, Şanlıurfa merkezde gezimize devam ediyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Moladan sonra Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Hz. İsa’dan sonra V. yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan Dayrul Zafaran Manastırı veya Mor Gabriel Manastırı gezimizi tamamlıyoruz. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Gezimize eskiden Patrikhane merkezi olan Mardin’deki en görkemli yapılardan biri olan Mardin Müzesi’ni gezerek devam ediyoruz. Ardından eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binası ve Şehidiye Camii’ni görerek, Tarihi Çarşıları ve sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyoruz. Ardından 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Cami’yi görüyoruz. Ardından Latifiye Camisi’ni geziyoruz. Çarşılar içinde verilen serbest zaman ardından otelimize doğru geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN DİYARBAKIR – ULU CAMİ- SURLAR- HASANPAŞA HANI- ON GÖZLÜ KÖPRÜ- ANKARA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ilk olarak Hasanpaşa Hanı’nı geziyoruz. Ardından edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden ve 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve İslam Dünyası’nın V. Haremi Şerifi olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır Surlarının en eskisi olan Mardin Kapı ve Keçi Burcunu görüyoruz. Aynı noktadan Dicle kıyısındaki Hevsel Bahçeleri ve 10 Gözlü Köprüyü de gördükten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • İlk Gün Sandviç Paketi İkramı

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (1 yıllık öğrenci 30/ tam 60₺)

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 2 gece 3 gündür.
b) Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c) Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 10 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati