Gito Turu
Giresun Kalkışlı / Günübirlik Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

169,00 

Gito Turu
Giresun Kalkışlı – Günübirlik Tur


Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 169

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Gito Yaylası; Yemyeşil Bir Rüya…

Gito Yaylası gezisi, Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğa sever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken etkinliklerden. Kaçkar Dağlarının bulutlarla birleştiği noktada kendinizi kaybedebileceğiniz güzelliğiyle ziyaretçilerine eşsiz dakikalar yaşatan Gito Yaylası turizm’e yeni kazandırılmış yerlerden sadece bir tanesi. Gito’da ayaklarınızın altındaki beyaz örtü, Kaçkarların zirvesindeki eşsiz tulum sesi ve muhteşem doğanın şehre hâkimiyeti sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Eğer sen de “Karadeniz Tur'um mükemmel geçmeli” diyorsan Gito Yaylası’nı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz, 06.15 Giresun kalkış noktamızdan misafirlerimizi alarak gündüz yolculuğumuza başlıyoruz.

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Gito Yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız Sürmene’nin meşhur bıçaklarını görmek için yol üzerinde bulunan Sürbisa bıçak satış mağazası olacak. Satış mağazası ziyaretimiz ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha sonrasında kahvaltı ve çay molası için anlaşmalı restoranımızda 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola süremizin bitişinin ardından bir sonraki durağımız Rize bezlerini göreceğiz Rize bezleri satış mağazası olacak. Ziyaretimizin ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından fırtına deresini görmek ve zipline etkinliğine katılmak için anlaşmalı tesisimizde 30 dakikalık bir molamız olacak. Coşkulu akan fırtına deresi üzerinde zipline aktivitesine katılıp fotoğraflarımızı çektikten sonra muazzam bir boğaza inşa edilen yaklaşık 1250 taştan yapılan ve deve kuşu yumurtası ile sıvanan meşhur Şenyuva köprüsünü ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Şenyuva köprüsündeki mola süremiz 20 dakika olacak. Ziyaretimizin ardından kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen, zamanında ticaret noktası üzerinde bulunan ve haberleşme kalesi olarak bilinen Zil Kale’yi ziyaret edeceğiz. Mola süremiz 30 dakika olacaktır. Mola süresinin son ermesinin ardından bölgede nadir bulunan Şimşir ormanlarını ziyaret edeceğiz. Rehber bilgilendirmesinin ardından bölge ziyareti ve fotoğraf çekimi için serbest zamanınız olacaktır. Daha sonrasında bulutların dağlarla birleştiği, yeşilin ve mavinin komşu olduğu Gito yaylasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yayladaki süremiz ortalama 1 buçuk saat olacaktır. Gito yaylası ziyaretimizin ardından Badara yaylasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Badara yaylası ziyaretimizin ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Badara yaylasından çıkış saatimiz tahmini 17:00’dır.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçecekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiveteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı: Rize’de yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Gito’da Restorantta ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Giresun Güre: 06:15
Giresun Meydan: 06:20

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati