Kapadokya Turu
Ankara Kalkışlı / Günübirlik Tur

179,00 

Kapadokya Turu
Ankara Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 179

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Kapadokya; Güzel Atlar Diyarı…
Her adımında geçmişin izlerini taşıyan Kapadokya’da mağara ve yer altı şehirlerindeki Roma ve Bizans imparatorluklarına ait yaşamlar, Peri Bacaları içinde yer alan ve yüzyıllardır süre gelen mucizevi oluşumlar, vadilerdeki doğa harikaları görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. Eğer sen de hafta sonu  “Ne Yapmayalıyım?” diye düşünüyorsan güzel atlar diyarı Kapadokya’yı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi kahvaltı ve ikramlarımız eşliğinde Kapadokya Turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergâhında bulunan Tuz Gölünde kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra güzel atlar diyarı Kapadokya’ya varıyoruz. Daha sonrasında ilk durağımız olan Güvercinlik Vadisini görmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölge hakkında bilgilendirme ve fotoğraf molasının ardından Uç Hisar Kalesini panoramik görerek öğle yemeğimizi yemek için anlaşmalı olduğumuz restoranda ortalama 45 dakikalık bir mola veriyoruz. Mola süresinin dolmasının ardından Peri Bacalarını görmek üzere Paşabağ’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Rehber bilgilendirmesinin ardından fotoğraf çekimi için serbest zamanınız olacaktır. Sürenin sona ermesiyle Avanos’ta dünyaca ünlü çanak çömlek atölyelerini görmek üzere gezimize devam edeceğiz. Bölgeye vardığımızda ustasından bilgi alarak çömlek yapımını izleyeceğiz ve alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. İsteğe bağlı alışveriş sonrasında taş atölyesini ziyaret etmek üzere gezimize devam edeceğiz. Onix taşı hakkında bilgi alıp isteğe bağlı alışverişimizi tamamladıktan sonra üç güzeller, Asmalı Konak ve Turasan şarap fabrikasını ziyaret etmek üzere Ürgüp’e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra gezimizi sonlandıracak ve tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçeceğiz.

Not: Kapadokya bölgesi turizm açısından yoğun bir bölge olduğu için tur rehberi programın tamamını uygulamak şartıyla gezilecek yerlerin sırasında değişiklik yapabilir.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Araçta Sabah Kahvaltısı (Sandviç)

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemeği

 • Yemeklerde Alınan İçicekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Tura katılacak olan misafirlerimizin müze kartı çıkarmaları tavsiyemizdir. Müze Kart Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz geçiş hakkı sağlamaktadır. Geçerlilik süresi 1 yıldır.

Sabah kahvaltısı: Araç içinde sandviç kahvaltı
Öğle yemeği: Bölgede anlaşmalı restoranımızda ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Gama İş Merkesi Önü: 07:20
Milli Kütüphane: 07:30
Ufuk Hastanesi: 07:40
Taurus AVM Önü: 07:50
Dikmen Kavşağı: 08:00
Gölbaşı Shell Benzinlik: 08:10

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati