Kapadokya Turu
Ankara Kalkışlı / Konaklamalı Tur

399,00 

Kapadokya Turu
Ankara Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Turumuz her Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenmektedir.

Discount:
Kalkış Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 399

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Kapadokya; Güzel Atlar Diyarı…
Her adımında geçmişin izlerini taşıyan Kapadokya’da mağara ve yer altı şehirlerindeki Roma ve Bizans imparatorluklarına ait yaşamlar, Peri Bacaları içinde yer alan ve yüzyıllardır süre gelen mucizevi oluşumlar, vadilerdeki doğa harikaları görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. Eğer sen de hafta sonu “Ne yapmalıyım?” diye düşünüyorsan güzel atlar diyarı Kapadokya’yı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

1. GÜN

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde Kapadokya Turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Güzel atlar diyarı’na vardığımızda herkesin hayali olan balonların kalkışını izleyeceğiz ve güzel fotoğraf kareleri alacağız. Günün aymasıyla kahvaltımızı yapmak için anlaşmalı olduğumuz restoranımızda ortalama 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola süresinin dolmasının ardından kokartlı rehberimizle tanışacak ve turumuza başlayacağız. Turumuzun ilk durağı Kaymaklı Yer Altı Şehri olacak. Bölgedeki rehber bilgilendirmesinin ardından fotoğraf çekimi için de zamanınız olacaktır. Zamanın dolmasının ardından Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam edeceğiz. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretimizde rehberimiz her yerde olduğu gibi burada da sizlere güzel bilgiler aktaracaktır. Güzel anılarınıza bir yenisini daha eklemek için fotoğrafları ihmal etmemenizi öneririz. Göreme açık hava müzesindeki zamanın sona ermesinin ardından güvercinlik vadisini ziyaret etmek için araç içi anlatımlarımız eşliğinde gezimize devam edeceğiz. Bölge hakkındaki bilgilendirme ve fotoğraf molasının ardından Uç Hisar Kalesini panaromik olarak görecek ve öğle yemeğimizi yemek için anlaşmalı olduğumuz restoranımıza gideceğiz. Yemek için mola süremiz 45 dakika olacak. Mola süresinin dolmasının ardından peri bacalarını görmek üzere Paşabağ’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Peri Bacalarında güzel fotoğraf kareleri aldıktan sonra aracımızda toplanarak Onıx Taş Atölyesini ziyaret etmek için yola çıkacağız ve bölgede ustasından bilgi alacağız. Taş atölyesindeki molanın sonra ermesinin ardından çanak çömlek atölyesini ziyaret etmek için gezimize devam edeceğiz. Bölgeye vardığımızda ustasından bilgi alarak çömlek yapılışını izleyeceğiz ve alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. İsteğe bağlı alışverişimizin ardından üç güzeller, asmalı konak ve Turasan Şarap Fabrikasını görmek üzere Ürgüp’e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Süremizin bitmesiyle gezimizin birinci gününü tamamlayacağız ve otele doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Akşam yemeğinin ardından odalarınızda istirahat edebilirsiniz.

Sabah kahvaltısı: Bölgede anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Bölgede anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Suhan Cappadocia Hotel & Spa (5 yıldızlı)
Rota: Ankara - Nevşehir
Otele giriş saati: 18:30 (Gezi ve yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir)

2. GÜN

Değerli misafirlerimiz;

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 08:30 aracımızda toplanarak rehberimizle buluşuyoruz. Eğer varsa yoğunluktan dolayı göremediğimiz yerleri ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin sona ermesinin ardından Erciyes’te kayak yapmak için yaklaşık 2 saat sürecek eğlenceli yolculuğumuza devam ediyoruz. Gece güzelce dinlendiğinizi düşünerek araç içinde oynamayı da ihmal etmiyoruz. Erciyes’e vardığımızda zaman kaybetmeden kayak takımlarını kiralıyor ve beyzaların içinde eğlencenin keyfini doyasıya yaşıyoruz. Kayak yapmak istemeyen misafirlerimiz manzaraya karşı kahvelerini yudumlayabilirler. Zamanın dolmasının ardından 16:00’da Erciyes’ten çıkarak tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Erciyes’te kayak merkezinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: 2. gün akşam yemeği molası bulunmamaktadır. (Hazırlıklı olunması tavsiye edilir)
Konaklama: 2. gün konaklama bulunmamaktadır.
Rota: Nevşehir – Kayseri - Ankara
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Not: Kapadokya bölgesi turizm açısından yoğun bir bölge olduğu için tur rehberi programın tamamını uygulamak şartıyla gezilecek yerlerin sırasında değişiklik yapabilir.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • 1 Gece Konaklama

 • 1 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)

 • 1 Akşam Yemeği (Açık Büfe)

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Tura katılacak olan misafirlerimizin müze kartı çıkarmaları tavsiyemizdir. Müze kart Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz geçiş hakkı sağlamaktadır. Geçerlilik süresi 1 yıldır.

Kalkış saati ve yerleri
Gama İş Merkezi: 23:59

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 2 gün 1 gecedir.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati