Kapadokya Turu
Trabzon Kalkışlı / Konaklamalı Tur

599,00 

Kapadokya Turu
Trabzon Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 3 Gün sürmektedir.

Discount:
Kalkış Tarihi:
 • 21 Ağustos 2020
Toplam Ödenecek Tutar 599

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Kapadokya; Güzel Atlar Diyarı…

Her adımında geçmişin izlerini taşıyan Kapadokya’da mağara ve yer altı şehirlerindeki Roma ve Bizans imparatorluklarına ait yaşamlar, Peri Bacaları içinde yer alan ve yüzyıllardır süre gelen mucizevi oluşumlar, vadilerdeki doğa harikaları görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. Eğer sen de hafta sonu “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’yı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

1. Gün

Değerli misafirlerimiz, 20.00 Trabzon Aktivite Turizm Ofis Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Aktivite Turizm otobüs içi ikramları eşliğinde, Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Ortalama saat 70,00-8,00 arasında Kapadokya bölgesinde varıyoruz ve rehberimiz bizleri karşılıyor. Kahvaltımızı yapmak için anlaşmalı olduğumuz restoranımızda ortalama 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola süresinin dolmasının ardından turumuzun ilk durağı Kaymaklı Yer Altı Şehri olacak. Bölgedeki rehber bilgilendirmesinin ardından fotoğraf çekimi için de zamanınız olacaktır. Zamanın dolmasının ardından Güvercinlik Vadisini ziyaret etmek için araç içi anlatımlarımız eşliğinde gezimize devam edeceğiz. Bölge hakkındaki bilgilendirme ve fotoğraf molasının ardından Uç Hisar Kalesini panoramik olarak görecek ve öğle yemeğimizi yemek için anlaşmalı olduğumuz restoranımıza gideceğiz. Yemek için mola süremiz 45 dakika olacak. Mola süresinin dolmasının ardından peri bacalarını görmek üzere Paşabağ’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Peri Bacalarında güzel fotoğraf kareleri aldıktan sonra çanak-çömlek atölyesini ziyaret etmek için gezimize devam edeceğiz. Bölgeye vardığımızda ustasından bilgi alarak çömlek yapılışını izleyeceğiz ve alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. İsteğe bağlı alışverişimizin ardından Ürgüp’e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Gezimizin birinci gününü tamamlayacağız ve otele doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Akşam yemeğinin ardından odalarınızda istirahat edebilirsiniz.

Sabah kahvaltısı: Bölgede anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Bölgede anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Konaklama: Suhan Cappadocia Hotel & Spa (5 yıldızlı)
Rota: Trabzon – Nevşehir
Otele giriş saati: 18:30 (Gezi ve yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir)
İsteğe bağlı olarak dileyen misafirlerimizle eğlence gecesi yapılabilir.

2. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelde alacağımız kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra balon turu, ATV turu veya deve turu ekstra etkinliklerine katılabilirler. Açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de göreceğiz. Ihlara vadisindeki gezimizi tamamladıktan sonra Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan göreme Açık Hava Müzesini ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam edeceğiz. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretimizde rehberimiz her yerde olduğu gibi burada da sizlere güzel bilgiler aktaracaktır. Güzel anılarınıza bir yenisini daha eklemek için fotoğrafları ihmal etmemenizi öneririz. Göreme Açık Hava Müzesindeki zamanın sona ermesinin ardından Asmalı Konak’a uğruyoruz. Buradaki zamanımızın dolmasının adından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle farklı bir organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT: Balon turuna katılmak isteyen misafirlerimiz için Bu Aktivitemiz ekstra olacaktır.
NOT: Tur süresi 2 gün 1 gecedir. Yolda geçirilecek süre GÜN olarak sayılmamıştır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Han Restorant: Açık Büfe olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üstü mola tesisimizde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Varış Saati: 23.30 (**TAHMİNİ)

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Bol Bol Eğlence

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri 1 Gece Konaklama

 • 1 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)

 • 1 Akşam Yemeği (Açık Büfe)

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Tura katılacak olan misafirlerimizin müze kartı çıkarmaları tavsiyemizdir. Müze kart Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz geçiş hakkı sağlamaktadır. Geçerlilik süresi 1 yıldır.

Kalkış saati ve yerleri
Trabzon Aktivite Turizm Ofis Önü: 20.00

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 2 gün 1 gecedir.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati