Karadeniz & Batum Turu
Ankara Kalkışlı / Konaklamalı Tur

990,00 

Karadeniz & Batum Turu
Ankara Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 5 Gün sürmektedir.

Discount:
Kalkış Tarihi:
 • 8 Eylül 2020
Toplam Ödenecek Tutar 990

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Karadeniz; Yeşil ve Mavi'nin Memleketi…
Karadeniz bölgesinin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi, misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, doğası, havası, denizi kısacası her şeyi bu bölgeyi anadolumuzun gözbebeği haline getiriyor. Her yıl binlerce misafire ev sahipliği yapan Karadeniz bu sene de misafirlerini bekliyor. Eğer sen de yaz aylarında “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan yeşil ve mavi'nin memleketi Karadeniz’i kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

1. Gün

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde Karadeniz turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde bulunan tesisimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra günün ilk ışıklarıyla Ordu Merkeze gelerek teleferik ile tüm şehri ayaklarınızın altına alan Karadeniz’in en güzel seyir tepesi Boztepe’ye çıkıyoruz. Buradaki çay ve kahve molasının ardından turumuzu tamamlayıp Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Giresun’dan geçerken bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın mezarının da içinde bulunduğu GiresunKalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Trabzon’a varışımızın ardından Sera Vadisi içinde bulunan, bir heyelan sonucu vadi içinde akan derenin önünün kesilmesiyle oluşan ve ülkemiz heyelan set göllerinin en bilindik örneklerinden olan Sera Gölü’ne gidiyoruz. Bölge hakkındaki rehber bilgilendirmesinin ardından dileyen misafirlerimiz su bisikletleriyle göl üzerinde kısa bir tur atabilirler. Zamanımızın sona ermesiyle Trabzon imparatorluğu krallarından 1 Manuel Kommenos tarafından yaptırılan Ayasofya’yı görmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgedeki bilgilendirme ve fotoğraf çekimi ardından zaman kaybetmeden aracımızda toplanarak Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki ziyaretinde konakladığı Atatürk Köşkünü ziyaret etmek üzere gezimize devam ediyoruz. Rehber anlatımı ve fotoğraf çekimi ardından konaklama yapmak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Yol üzerinden bulunan tesisimizde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Trabzon Cebeci Grand Otel
Rota: Ankara – Ordu – Giresun – Trabzon
Otele giriş saati: 18:30 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

2. Gün

Değerli misafirlerimiz;

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak araç içi anlatımlarımız eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız Karadeniz denince akıllara gelen çay hakkında bilgi almak için Araklı’da bulunan çay fabrikası olacak. Çayın işlenişi hakkında bilgi almak için yetkililerle çay fabrikasını gezeceğiz ve daha sonra çay satış mağazasında çay alışverişi yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. İsteğe bağlı alışverişimizin arından Sürmene’nin meşhur bıçaklarını göreceğimiz yol üzerinde bulunan Sürbisa bıçak reyonlarına doğru hareket edeceğiz. Bıçaklar hakkında ustasından bilgi aldıktan sonra alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman tanıyacağız. Zamanımızın dolmasının ardından hiçbir kimyasal kullanılmadan kendir ipliğinden yapılan ve doktorların bile kullanılmasını tavsiye ettiği Rize bezlerini görmek için yolculuğumuza devam edeceğiz. Tesisimizde Rize bezleri hakkında bilgi aldıktan sonra mağazayı gezebilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. Zamanımızın dolmasının ardından adı gibi kendisi de hırçın olan fırtına deresi üzerinde Zipline etkinliğine katılmak için yol üzerinde bulunan tesisimize hareket edeceğiz. Zipline etkinliğini tamamladıktan sonra ticaret yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil Kale - Palovit Şelalesi gezisine başlayacağız. (Ekstra 40 TL) (Tura katılmayan misafirlerimiz aracımızla direk olarak Ayder Yaylasına çıkabilirler) Çamlıhemşin'den bizleri alan minibüslerle "Sevdaluk" dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek, fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale'ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale gezisini yapıyoruz. Kale ziyaretimizin ardından Palovit Şelalesini görmek üzere gezimize devam ediyoruz. Zilkale – Palovit gezimizden sonra Ayder Yayla' sına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi'ni takip ederken kestane, kızılağaç ve doğu ladini ağaçlarının arasından geçerek Ayder Yaylası’na devam ediyoruz, önce Gelin Tülü Şelalesini görüyor ardından Ayder Yaylası’na varıp sizlere 3-4 saat serbest zaman veriyoruz. Eğer yeterli kişi sayısına ulaşırsak ve hava şartları olumlu olursa dileyen misafirlerimizle Huser Yaylasına (Ekstra 80 TL) çıkıyoruz. Serbest zamanın sona ermesinin ardından konaklama yapmak için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Çamlıhemşim Pordanis Hotel
Rota: Çamlıhemşin – Zil Kale – Palovit – Ayder Yaylası
Otele giriş saati: 19:30 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

3. Gün

Değerli misafirlerimiz;

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak Batum’a hareket ediyoruz. Batum’a geçiş yapacak olan misafirlerimiz 50 TL yurtdışı çıkış harcı ve 40 TL araç ücreti ödemektedir. Sarp sınır kapısı geçiş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Batum içindeki ilk durağımız Sarp Sınır Kapısına yakın olan St. Andrew Heykeli olacaktır. Heykel hakkındaki anlatım ve fotoğraf çekimi ardından aracımızla yolculuğumuza devam edeceğiz. Bir sonraki durak noktamız para çevirme işlemini yapacağımız döviz bürosu olacaktır. Döviz bozdurma işlemlerinin ardından araç içi anlatımlarımızla birlikte Gonio Kalesi yolculuğumuza başlayacağız. Gonio Kalesi giriş ücretleri araç içinde rehber tarafından toplanacak ve geçiş ücretleri toplu bir şekilde verilecektir. Gonio Kalesi içinde rehber anlatımından sonra sizlere fotoğraf çekimi ve kale ziyareti için serbest zaman verilecektir. Zamanın sona ermesinin ardından araç içi anlatımlarımız eşliğinde şehir merkezine doğru yolculuğumuz devam edecek yol üzerinde mimari yapısıyla kendini diğer yapılardan ayıran ters evde fotoğraf çekimi için mola vereceğiz. Şehir merkezine varışımızın ardından araçtan inecek ve öğle yemeğimizi yemek için anlaşmalı olduğumuz restoranımızda yemek molası vereceğiz. (Yemek molasında bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.) Mola süresinin sona ermesiyle yürüyerek bulvar turuna başlayacağız. Bulvar turundaki ilk durağımız Aziz Nicolas Kilisesi olacaktır. Kilise hakkında bilgilendirmenin ardından Piazza Meydanını ziyaret edeceğiz. Piazza Meydanı hakkındaki bilgilendirmenin ardından fotoğraflarımızı çekeceğiz ve yürüyüşümüze devam edeceğiz. Tur güzergahında bulunan ermeni kilisesini de ziyaret ettikten sonra bir sonraki durağımız olan Avrupa Meydanı’na gideceğiz. Avrupa meydanındaki rehber anlatımından sonra sizlere çevreyi gezebilmeniz ve fotoğraf çekebilmeniz için ortalama 20 dakikalık bir serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın sona ermesinin ardından tiyatro alanı ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Anlatım ve fotoğraf çekiminin ardından yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bundan yaklaşık 100 yıl önce kurban Said tarafından yazılan ve yüzyılın aşk romanı olarak ün kazanan Ali and Nino: A Love Story kitabından etkilenerek Tamara Kvesitadze tarafında Batum’a inşa edilen Ali ve Nino heykeli ziyaret edeceğiz. Rehber anlatımı ve fotoğraf çekiminin ardından siz değerli misafirlerimizin yaklaşık 2 saat sürecek serbest zamanı başlayacaktır. Batum’dan çıkış zamanı ortalama 17.30 olacaktır.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Çamlıhemşin Pordanis Hotel
Rota: Trabzon – Rize – Sarp - Batum
Otele giriş saati: 19:30 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

4. Gün

Değerli misafirlerimiz;

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak bir heyelan sonucu Haldizen Deresinin önünün kapanmasıyla oluşan, ülkemiz heyelan set göllerinin bir örneği daha olan ve Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Serbest zamanınızda yürüyüş ve bisiklet turu yapabilirsiniz. Ardından Uzungöl’ü zirveden görmek isteyen misafirlerimizle ekstra Kom Kafe Turu düzenliyoruz. (20 TL). Muhteşem Uzungöl’ün büyülü manzarasında çayımızı ve kahvelerimizi yudumlayıp güzel fotoğraflar çektikten sonra Altındere Vadisi içinde yer alan, halk arasında Meryem Ana olarak bilinse de Yunanca Sto (de, da) ve Melas (kara) kelimelerinin birleşiminden oluşan Sümela Manastırı yolculuğumuza başlıyoruz. Sümela’ya vardığımızda rehberimizle beraber gezimizi tamamlıyor daha sonrasında anılarımıza bir yenisini daha eklemek için fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sümela’daki zamanımızın sona ermesinin ardından gezimizi sonlandırıyor ve tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüşe geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Yol üzerinden bulunan tesisimizde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Rota: Çamlıhemşin – Uzungöl – Sümela – Ankara
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • 3 Gece Konaklama

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Refakati

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Karadeniz bölgesinde hava şartları sürekli olarak değiştiği için turumuza katılacak misafirlerimizin hava şartlarına uygun olacak kıyafetler (yağmurluk, şemsiye vb.) bulundurmaları tavsiye edilir.

Kalkış yeri ve saati
Gama İş Merkezi: 22.00

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 5 gün 5 gecedir. (3 gece otel konaklaması bulunmaktadır. Yolda geçen süre 2 gece olarak hesaplanmıştır. Ankara’ya varış sabah saatlerinde olacağından gün olarak hesaplanmamıştır.)
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 8 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati