Karadeniz & Yaylalar Turu
Ankara Kalkışlı / Konaklamalı Tur

1.600,00 

Karadeniz & Yaylalar Turu
Ankara Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 7 Gün sürmektedir.

Discount:
Kalkış Tarihi:
 • 5 Ekim 2020
 • 6 Ekim 2020
Toplam Ödenecek Tutar 1600

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Karadeniz; Yeşil ve Mavi'nin Memleketi…
Karadeniz bölgesinin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi, misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, doğası, havası, denizi kısacası her şeyi bu bölgeyi anadolumuzun gözbebeği haline getiriyor. Her yıl binlerce misafire ev sahipliği yapan Karadeniz bu sene de misafirlerini bekliyor. Eğer sen de sonbaharda “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan yeşil ve mavinin memleketi Karadeniz’i kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

1. Gün
Değerli misafirlerimiz;

05.10.2020 – 21:00 İstanbul Bakırköy İncirli Metrobüs Durağı
05.10.2020 – 21:30 İstanbul Mecidiyeköy Otobüs Durakları
05.10.2020 – 22:00 İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
05.10.2020 – 22:30 İstanbul Kartal Köprüsü

05.10.2020 – 22:50 İzmit Gebze Center Önü
05.10.2020 – 23:10 İzmit Halk Eğitim Merkezi Önü

06.10.2020 – 04:30 Ankara Kızılay Gama İş Merkezi Önü
06.10.2020 – 04:50 Ankara Armada Avm Önü
06.10.2020 – 05:10 Ankara Optimum Avm Karşısı (Köfteci Yusuf Önü)

Duraklarından karşıladıktan sonra turumuzun ilk durağı olan Amasya bölgesini gezmek için uzun ve bir o kadar eğlenceli olacak yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Günün ilk ışıklarıyla Amasya’ya varışımızın ardından önce kahvaltımızı yapıyor daha sonrasında rehberimizle buluşarak turumuza başlıyoruz. Osmanlı Devleti’nin arka bahçelerinden ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğine inanılan Ferhat ile Şirin Su Kanalı’nı ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini dinledikten sonra Selçuklu Valilerinden Torumtay’ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni panoramik olarak aracımızdan görüp, Amasya Müzesi`ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, Etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Bayezid’ ın oğlu Şehzade Ahmet tarafından valilik yaptığı Amasya’ ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’ e yaptırılan II. Bayezid Külliyesi içerisinde bulunan camiyi gezip, kütüphane, aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma dönemi eserlerinden hâlâ kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz ve Yalı Boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Mitridat Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik fotoğrafladıktan sonra Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini görüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Havza – Kavak üzerinden meşhur Çakallı Rampasını inerek Samsun’a ulaşıyoruz. 19 Mayıs 1919'da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış olduğu Samsun' un simgesi haline gelen, Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel' e 1931 tarihinde yaptırılmış Atatürk Onur Anıtı’nı görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra, Doğu Park alanı içinde yer alan, zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Atamızı Samsun’ a ulaştıran Bandırma Vapuru’ nu geziyor ve otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. 

Sabah kahvaltısı: Yol üzerinden bulunan tesisimizde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Samsun
Rota: İstanbul – Ankara – Amasya – Samsun
Otele giriş saati: 19:00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

3. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak ülkemizin kullanılmakta olan en uzun tünellerinden Nefise Akçelik Tüneli’ni (3820m) geçip rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde Ordu Merkeze gelerek teleferik ile tüm şehri ayaklarınızın altına alan Karadeniz’in en güzel seyir tepesi Boztepe’ye çıkıyoruz. Buradaki çay ve kahve molasının ardından turumuzu tamamlayıp Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Giresun’dan geçerken bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Trabzon’a varışımızın ardından Sera Vadisi içinde bulunan, bir heyelan sonucu vadi içinde akan derenin önünün kesilmesiyle oluşan ve ülkemiz heyelan set göllerinin en bilindik örneklerinden olan Sera Gölü’ne gidiyoruz. Bölge hakkındaki rehber bilgilendirmesinin ardından dileyen misafirlerimiz su bisikletleriyle göl üzerinde kısa bir tur atabilirler. Zamanımızın sona ermesiyle Trabzon imparatorluğu krallarından 1. Manuel Kommenos tarafından yaptırılan Ayasofya’yı görmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgedeki bilgilendirme ve fotoğraf çekimi ardından zaman kaybetmeden aracımızda toplanarak Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki ziyaretinde konakladığı Atatürk Köşkünü ziyaret etmek üzere gezimize devam ediyoruz. Rehber anlatımı ve fotoğraf çekimi ardından konaklama yapmak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Trabzon
Rota: Samsun – Ordu – Giresun - Trabzon
Otele giriş saati: 19:00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

4. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak ilk durak noktamız Karadeniz denince akıllara gelen çay hakkında bilgi almak için Araklı’da bulunan çay fabrikası olacak. Çayın işlenişi hakkında bilgi almak için yetkililerle çay fabrikasını gezeceğiz ve daha sonra çay satış mağazasında çay alışverişi yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. İsteğe bağlı alışverişimizin arından Sürmene’nin meşhur bıçaklarını göreceğimiz yol üzerinde bulunan Sürbisa bıçak reyonlarına doğru hareket edeceğiz. Bıçaklar hakkında ustasından bilgi aldıktan sonra alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman tanıyacağız. Zamanımızın dolmasının ardından hiçbir kimyasal kullanılmadan kendir ipliğinden yapılan ve doktorların bile kullanılmasını tavsiye ettiği Rize bezlerini görmek için yolculuğumuza devam edeceğiz. Tesisimizde Rize bezleri hakkında bilgi aldıktan sonra mağazayı gezebilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. Zamanımızın dolmasının ardından Klaskur Vadisi’nde bulunan Borçka Karagöl’ün eşsiz doğasıyla baş başa kalmak için yolculuğumuza devam edeceğiz. “Benim İçin Üzülme” dizisinin tanıtım çekimlerinin yapıldığı Karagöl’ e, yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçip varıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan set gölünde vereceğimiz serbest zamanda göl kıyısında bulunan sandallar ile gezinti yapabilir ya da keyifli bir yürüyüş yapıp fotoğraf çekebilirsiniz. Serbest zamanın sona ermesinin ardından konaklama yapmak için otelimize doğru hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz gün batımını izlemek için ekstra Huser Yaylası turuna katılabilirler.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Çamlıhemşin
Rota: Trabzon – Rize – Artvin
Otele giriş saati: 19:00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

5. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak adı gibi kendisi de hırçın olan fırtına deresi üzerinde Zipline etkinliğine katılmak için yol üzerinde bulunan tesisimize hareket edeceğiz. Zipline etkinliğini tamamladıktan sonra ticaret yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil Kale- Palovit Şelalesi gezisine başlayacağız. Çamlıhemşinden bizleri alan minibüslerle "Sevdaluk" dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek, fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale'ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale gezisini yapıyoruz. Kale ziyaretimizin ardından Palovit Şelalesini görmek üzere gezimize devam ediyoruz. Zilkale – Palovit gezimizden sonra Gito ve Badara Yaylasını görmek için yolculuğumuza devam edeceğiz. Bölgedeki gezimizi sonlandırmamızın ardından Ayder Yayla' sına doğru yola çıkacağız. Fırtına Deresi'ni takip ederken kestane, kızılağaç ve doğu ladini ağaçlarının arasından geçerek Ayder Yaylası’na devam ediyoruz, bölgeye vardığımızda serbest zamanınız olacaktır. Serbest zamanın sona ermesinin ardından konaklama yapmak için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Konaklama: Çamlıhemşin
Rota: Rize – Gito – Badara – Ayder 
Otele giriş saati: 19:00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

6. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak bir heyelan sonucu Haldizen Deresinin önünün kapanmasıyla oluşan, ülkemiz heyelan set göllerinin bir örneği daha olan ve Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Serbest zamanınızda yürüyüş ve bisiklet turu yapabilirsiniz. Ardından Uzungöl’ü zirveden görmek isteyen misafirlerimizle ekstra Kom Kafe Turu düzenliyoruz. (20 TL). Muhteşem Uzungöl’ün büyülü manzarasında çayımızı ve kahvelerimizi yudumlayıp güzel fotoğraflar çektikten sonra Altındere Vadisi içinde yer alan, halk arasında Meryem Ana olarak bilinse de Yunanca Sto (de, da) ve Melas (kara) kelimelerinin birleşiminden oluşan Sümela Manastırı yolculuğumuza başlıyoruz. Sümela’ya vardığımızda rehberimizle beraber gezimizi tamamlıyor daha sonrasında anılarımıza bir yenisini daha eklemek için fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sümela’daki zamanımızın sona ermesinin ardından gezimizi sonlandırıyor ve tatlı bir yorgunlukla dönüşe geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dahildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Yol üzerinden bulunan tesisimizde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Rota: Rize– Uzungöl – Sümela – Ankara – İstanbul
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

7. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Uzun ve keyifli süren yolculuğumuzun ardından;
11.09.2020 tarihinde 07:00’da Ankara’ya,
11.09.2020 tarihinde 14:00’da İstanbul’a vararak turumuzu sonlandırıyoruz.

Siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Karadeniz bölgesinde hava şartları sürekli olarak değiştiği için turumuza katılacak misafirlerimizin hava şartlarına uygun olacak kıyafetler (yağmurluk, şemsiye vb.) bulundurmaları tavsiye edilir.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • Hijyen Paketi

 • 4 Gece Konaklama

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 4 Akşam Yemeği

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Refakati

 • Programda Bulunan Bütün Transferler

 • Bol Bol Eğlence

 • Güler Yüz

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 7 gün 6 gecedir. 4 gece otel konaklaması bulunmaktadır. Yolda geçen süre 2 gece olarak hesaplanmıştır.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati