Kars – Erzurum Doğu Ekspresi Turu
Trabzon Kalkışlı / Konaklamalı Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

599,00 

Kars – Erzurum Doğu Ekspresi Turu
Trabzon Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 1 Gece / 2 Gün sürmektedir.
TUR TARİHİ 15.01.2021 (Trabzon Hareket Tarihi)

Discount:
Kalkış Tarihi:
 • 15 Ocak 2021
Toplam Ödenecek Tutar 599

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Doğu Ekspresi: Beyazlar içerisinde sıcak yolculuk…

Uygarlıkların içersin de tarihin izlerinde Kafkas havasını soluduğumuz Sovyet döneminden kalan eski binaların dokusu eşliğinde sokaklarında kaybolduğumuz Kars’tan ayrılarak beyaz örtülü ormanlar arasından Erzurum’un eşsiz tarihine şahit olacağımız bir gün geçiriyoruz. Eğer sen de hafta sonu “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan Doğu ekspresiyle beraber Kars ve Erzurum şehirlerini kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Detaylı Program

1. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde Doğu Ekspresi turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Molalarla beraber yaklaşık 8 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Kars’a varıyoruz. Anlaşmalı restoranımız da kahvaltı etmek amacıyla duraklıyoruz. Anılarımıza bir yenisini daha eklemek için restorandan tarihi dokusunda fotoğraflarımızı da çektikten sonra bölgeden ayrılıyoruz. Kars cephesinin önemli noktalarından biri olup bizlere o tarihi anımsatan ziyaret edenlerini duygulandıran Kanlı Tabya’ ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Müzeyi ziyaretimizin ardında binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu’da ki ilk Türk camisini de bünyesinde barındıran Ani Harabeleri’ni keşfetmek için Ermenistan sınırına doğru ilerliyoruz. Antik kentteki serbest zamanımızın ardından üzeri buzlarla kaplı olan Kars-Ardahan arasında sınır görevi gören, buzunun üzerinde atlı kızaklarla kayılan, bölgenin en büyük tatlı suyu Çıldır Gölü’ne varıyoruz. Serbest zamanımızın ardından konaklama için Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. İsteğe bağlı olarak katılım sağlayabileceğiniz akşam yemeğini içeren ve Kafkas kültürünü bizlere yansıtan gösteriyi izleyebileceğimiz anlaşmalı restoranımıza geçiş sağlıyoruz. Eğlencenin ardından otelimizde istirahat ve konaklama sağlıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Bölgede anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Araç içi ikram ile sağlanmaktadır.
Akşam yemeği: Kafkas gecesini izleyeceğimiz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Kars-ı Şirin otel (Otellerimiz müsaitlik durumlarına göre değişiklik gösterebilir)
Rota: Trabzon-Kars
Otele giriş saati: 19.00 (Gezi ve yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir)

2. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak acente temsilcimizle buluşuyoruz ve trene biniş sağlamak amacıyla Kars Tren Garına doğru ilerlemeye başlıyoruz. Tren garında yolcuğunuza dair sizlere anı olarak kalacak fotoğraflar çekildikten sonra trene biniş sağlıyoruz. Beyaz örtülü ormanların arasından yaklaşık 4 saatlik tren yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz. İlk durağımız Erzurum kongresinin toplandığı Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı günümüzde müze olarak hizmet veren Erzurum Kongre binasını geziyoruz. Buradaki zamanımızın ardından Erzurum’la özdeşleşmiş olan meşhur Cağ kebabının tadına bakmak için anlaşmalı restoranımıza doğru geçiyoruz. Yemeğimizi yiyip çaylarımızı yudumladıktan yaya olarak yapacağımız şehir turumuzun ilk noktası olan Erzurum’un simgesi haline gelmiş Çifte Minareli Medreseye ulaşım sağlıyoruz. Tarihi dokusunu inceleyip güzel kareler yakaladığımız medreseden ayrılıp hemen yan tarafında bulunan Ulu Cami’yi ziyaret ettikten sonra Erzurum Kalesine doğru devam ediyoruz. 2500 yıllık tarihiyle Urartulara kadar uzanan Erzurum Kalesini geziyoruz. Burada ki zamanımızın ardından Erzurum kültürünün simgesi olmuş olan Tarihi Erzurum Evlerini gezip Yakutiye Medresesine geçişimizi sağlıyoruz. Selçuklu mimarisini günümüze kadar taşımış o dönemin kültürünü bizlere yansıtan Yakutiye Medresesinde ki serbest zamanımızın tamamlanmasıyla beraber kısa bir yürüyüşle Oltu taşlarının işlendiği gümüşçüler çarşısıyla ünlenmiş olan Taş Han’a varıyoruz. Buradaki alışverişimizi tamamladıktan sonra zamanın dolmasının ardından Erzurum’dan çıkarak tatlı bir yorgunlukla Trabzon’a dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: 2. gün akşam yemeği molası bulunmamaktadır. (Hazırlıklı olunması tavsiye edilir)
Konaklama: 2. gün konaklama bulunmamaktadır.
Rota: Kars-Erzurum-Trabzon
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • 1 Gece Konaklama

 • 1 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

 • Kafkas Gecesi Gösterisi ve Akşam Yemek Ücreti

ÖNEMLİ BİLGİLER

Kars Erzurum bölgesinde hava şartları soğuk için turumuza katılacak misafirlerimizin hava şartlarına uygun olacak kıyafetler (mont, atkı, eldiven vb.) bulundurmaları tavsiye edilir.

Not: Turumuzun ilk gecesi yolda geçecektir. Tur süresi yolculukla beraber toplam 2 gece 3 gündür.

Önemli !! PANDEMİDEN DOLAYI TREN SEFERLERİ BELİRSİZLİĞİNİ KORUMAKTADIR.
TREN OLMADIĞI TAKDİRTE TUR ARACIMIZLA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

Kalkış saati ve yerleri
Trabzon Aktivite Turizm Önü: 23.30

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 2 gün 1 gecedir.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati