Klasik GAP Turu
Trabzon – Giresun – Ordu Çıkışlı
Konaklamalı Tur

1.150,00 

Klasik Gap Turu
Trabzon – Giresun – Ordu Çıkışlı – Konaklamalı Tur


Bu Turumuz 4 Gün / 3 Gece sürmektedir.

Discount:
Kalkış Tarihi:
 • 10 Haziran 2021
 • 24 Haziran 2021
 • 27 Temmuz 2021
 • 26 Ağustos 2021
 • 23 Eylül 2021
 • 14 Ekim 2021
Toplam Ödenecek Tutar 1150

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Güneydoğu Anadolu; Medeniyetler Beşiği…
Yüzyıllar boyunca birçok medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, dinlerin ve dillerin aynı çatı altında toplayan hoşgörü bölgesi, tarihin izlerini sürmek için sizleri bekliyor. Eğer siz de hafta sonu  “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsanız Binlerce yıllık tarihin izleri ile gizemli sokaklarında yürüyeceğimiz, efsanelere tanıklık ederken tadı damağımızda kalacak lezzetleri deneme fırsatı bulacağımız GAP turumuza kesinlikle katılmalısınız.

Detaylı Program

1. GÜN

Belirtilen Kalkış noktalarından sizleri karşıladıktan sonra yaklaşık 12 saat sürecek uzun ve bir o kadar eğlenceli gece yolculuğumuza başlıyoruz. Kalkış noktamızdan sizleri karşıladıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde GAP Turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık on iki saat sürecek gece yolculuğumuzun ardından ilk durağımız olan Diyarbakır'a varıyoruz.

2. GÜN

Kahvaltı molası ardından ilk durağımız olan Anadolu'nun en eski camisi olan Diyarbakır Kalesi'nin surları üzerinde Harput Kapısı ile Mardin Kapısı'nı birleştiren eksenin batısında yer alan Diyarbakır Ulu Camisini geziyoruz ve Çarşıları Görüp Suzan Suzi Türküsüne konu olan 10 gözlü köprüyü gördükten sonra 2. Durak noktamız olan Dicle Nehri’nin iki yakaya ayırdığı Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. 6 bine yakın mağaraya sahip bu özelliğiyle ‘Mağaralar Şehri’ olarak da bilinen, coğrafi konumu itibariyle Mezopotamya'nın kalbi Hasankeyf’i ziyaret edip buram buram tarih kokan fotoğraflarımızı arşivimize ekliyoruz. Batman’dan ayrılıyor öğle saatlerinde farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, günümüze değin dokusunu korumayı başarmış Mardin’e varıyoruz ve konaklayacağımız otele geçiş yapıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Konaklama: Yay Grand Otel (yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir.)
Rota: Trabzon – Hasankeyf – Midyat – Mardin
Otele giriş saati: 19.00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

3. GÜN

Sabah kahvaltılarımızı tamamladıktan rehberimizin sizlere belirttiği saatte otelden çıkış yapıp buradaki ilk durağımız yöreye özgü taşlardan yapılmış evleriyle bir açık hava müzesi halini almış Midyat oluyor. Geçmişten günümüze birçok medeniyete kucak açan kentteki serbest zamanımızın ardından Mardin’in merkezinde Mardin’in sivil mimarisinin tüm örneklerini görebileceğimiz,  muhteşem taş işçiliği ile göz dolduran Eski PTT Binası’na ulaşıyoruz. Terasında günümüzde işletilen kafe ile Mardin manzarası eşliğinde keyifli vakit geçirip harika fotoğraflar yakalayabiliyoruz. Mardin’deki bir sonraki durağımız kentin en eski camisi olma özelliğine sahip Ulu Cami oluyor. Taş şehrin simgesi haline gelmiş on altı kitabeli görkemli yapıyı gezip günümüze kadar ayakta durmayı başarabilen tarih boyunca çok amaçlı kullanılmış Kasımiye Medresi’ne varıyoruz. Avlusunda insan yaşamını doğumdan ölüme anlatmak için felsefi bir mimari yaklaşımla tasarlanmış genişçe bir havuz barındıran medresedeki zamanımızı tamamlayarak Mardin şehriyle ilgili tüm değerleri bir noktada toplayan Mardin Kent Müzesi’ni geziyoruz. Bir sonraki durağımız taş evlerde yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu tadabileceğimiz Artuklu Kervansarayı’nı ziyaret ediyoruz. Mardin’deki son olarak gezeceğimiz Zinciriye Medresesi’ni geziyor  ve günümüzü sonlandırarak tatlı bir yorgunlukta akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklayacağımız otelimize Şanlı Urfa’ya doğru yolculuğumuz başlıyor.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Konaklama:  Urfa Grand Otel ( yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)
Rota: Mardin – Harran – Şanlıurfa – Halfeti
Otele giriş saati: 19.00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

4. GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak gün yoğunluğuna bağlı olarak Göbekli Tepeye geçiyoruz daha sonrasında Şanlıurfayı gezerek güne başlıyoruz. Buradaki ilk durağımız Dünyanın ilk bilim merkezlerinden birine, ilk üniversitenin kalıntılarına, Bazda Mağaraları’na, kubbe evlerine ve binlerce yıllık tarihine tanık olmak için, Harran’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Lezzetli yemekleri ile de kendinden çokça söz ettiren Harran’ın gizli kalmış güzelliklerini keşfediyor; Harran'ın tarihini, doğasını, insanlarını fotoğraflamak için fırsat yakalıyoruz. Biz halen çektiğimiz fotoğrafların etkisindeyken Kurtuluş Savaşı’nda halkın göstermiş olduğu başarıdan ötürü ‘Şanlı’ unvanına layık görülmüş Peygamberler Şehri’nin merkezine varıyoruz. Öğle yemeği ve şehir gezimiz için serbest zamanımızın ardından Şanlıurfa denilince akla ilk gelen Balıklıgöl’e uğramadan geçmiyoruz tabii ki. Gölün hikâyesini dinleyip hemen avlusu içinde bulunan Halil Ür-Rahman Camii geziyoruz. Son durağımız olan Gaziantep ile Şanlıurfa’nın tam ortasında yer alan  kimi yapıların sular atından göründüğü, karagül’ün vatanı Halfeti oluyor. Bölgede isteğe bağlı olmak üzere tekne turuna katılıp Halfeti’nin hüzünlü hikâyesine yakından şahitlik edeceğiz ve ardında bizler için çok zor olsa da Şanlı Urfa’mıza veda etmek üzere Trabzon’a dönüş yoluna başlayacağız.

Sabah kahvaltısı:  Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği:  Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu gece konaklama yapılmayacaktır.
Rota: Şanlıurfa – Trabzon

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 • Tüm Çevre Gezileri

 • Zorunlu Seyehat Sigortası

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • Araç içi ikramlar

 • Otellerde 2 Gece Konaklama

 • Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

 • Otellerde 2 Akşam Yemeği

 • Otopark Ücretleri

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Şahsi Harcamalar

 • Öğle Yemekleri

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

a) Gezi süresi 4 gün 3 gecedir. (2 gece otel konaklaması bulunmaktadır. Yolda geçen süre 1 gün 2 gece olarak hesaplanmıştır. Ankara’ya varış sabah saatlerinde olacağından gün olarak hesaplanmamıştır.)
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati