Klasik GAP Turu
Trabzon – Giresun – Ordu Kalkışlı
Konaklamalı Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

999,00 

Klasik Gap Turu
Trabzon – Giresun – Ordu Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle geçici süreliğine satışa kapatılmıştır.

Discount:
Kalkış Tarihi:
 • 25 Haziran 2020
 • 10 Eylül 2020
Toplam Ödenecek Tutar 999

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Güneydoğu Anadolu; Medeniyetler Beşiği…
Yüzyıllar boyunca birçok medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, dinlerin ve dillerin aynı çatı altında toplayan hoşgörü bölgesi, tarihin izlerini sürmek için sizleri bekliyor. Eğer siz de hafta sonu  “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsanız Binlerce yıllık tarihin izleri ile gizemli sokaklarında yürüyeceğimiz, efsanelere tanıklık ederken tadı damağımızda kalacak lezzetleri deneme fırsatı bulacağımız GAP turumuza kesinlikle katılmalısınız.  

Detaylı Program

1. Gün

Değerli misafirlerimiz;
Kalkış noktamızdan sizleri karşıladıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde GAP Turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık on iki saat sürecek gece yolculuğumuzun ardından  kahvaltı için anlaşmalı olduğumuz restoranda ortalama 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Buradaki zamanımızın dolmasıyla ilk durağımız olan Dicle Nehri’nin iki yakaya ayırdığı Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. 6 bine yakın mağaraya sahip bu özelliğiyle ‘Mağaralar Şehri’ olarak da bilinen, coğrafi konumu itibariyle Mezopotamya'nın kalbi Hasankeyf’i ziyaret edip buram buram tarih kokan fotoğraflarımızı arşivimize ekliyoruz. Batman’dan ayrılıyor öğle saatlerinde farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, günümüze değin dokusunu korumayı başarmış Mardin’e varıyoruz. Buradaki ilk durağımız yöreye özgü taşlardan yapılmış evleriyle bir açık hava müzesi halini almış Midyat oluyor. Geçmişten günümüze birçok medeniyete kucak açan kentteki serbest zamanımızın ardından Mardin’in merkezinde Mardin’in sivil mimarisinin tüm örneklerini görebileceğimiz,  muhteşem taş işçiliği ile göz dolduran Eski PTT Binası’na ulaşıyoruz. Terasında günümüzde işletilen kafe ile Mardin manzarası eşliğinde keyifli vakit geçirip harika fotoğraflar yakalayabiliyoruz. Mardin’deki bir sonraki durağımız kentin en eski camisi olma özelliğine sahip Ulu Cami oluyor. Taş şehrin simgesi haline gelmiş on altı kitabeli görkemli yapıyı gezip günümüze kadar ayakta durmayı başarabilen tarih boyunca çok amaçlı kullanılmış Kasımiye Medresi’ne varıyoruz. Avlusunda insan yaşamını doğumdan ölüme anlatmak için felsefi bir mimari yaklaşımla tasarlanmış genişçe bir havuz barındıran medresedeki zamanımızı tamamlayarak Mardin şehriyle ilgili tüm değerleri bir noktada toplayan Mardin Kent Müzesi’ni geziyoruz. Bir sonraki durağımız taş evlerde yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu tadabileceğimiz Artuklu Kervansarayı’nı ziyaret ediyoruz. Mardin’deki son olarak gezeceğimiz Zinciriye Medresesi’ni geziyor  ve günümüzü sonlandırarak tatlı bir yorgunlukta akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklayacağımız otelimizde istirahat ediyoruz.

Sabah kahvaltısı: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Konaklama: Yay Grand Otel
Rota: Trabzon – Hasankeyf – Midyat – Mardin
Otele giriş saati: 19.00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

2. GÜN

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak gün yoğunluğuna bağlı olarak Mardin’de gezemediğimiz nokta kaldıysa bu yerleri gezerek güne başlıyoruz. Dar sokaklarında kaybolduğumuz kentten ayrılarak Gerçeğin efsanelerle iç içe geçtiği, gözün gördüğünü gönlün tasdikiyle görkemine görkem kattığı Şanlıurfa’ya uzanıyoruz. Buradaki ilk durağımız Dünyanın ilk bilim merkezlerinden birine, ilk üniversitenin kalıntılarına, Bazda Mağaraları’na, kubbe evlerine ve binlerce yıllık tarihine tanık olmak için, Harran’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Lezzetli yemekleri ile de kendinden çokça söz ettiren Harran’ın gizli kalmış güzelliklerini keşfediyor; Harran'ın tarihini, doğasını, insanlarını fotoğraflamak için fırsat yakalıyoruz. Biz halen çektiğimiz fotoğrafların etkisindeyken Kurtuluş Savaşı’nda halkın göstermiş olduğu başarıdan ötürü ‘Şanlı’ unvanına layık görülmüş Peygamberler Şehri’nin merkezine varıyoruz. Öğle yemeği ve şehir gezimiz için serbest zamanımızın ardından Şanlıurfa denilince akla ilk gelen Balıklıgöl’e uğramadan geçmiyoruz tabii ki. Gölün hikâyesini dinleyip hemen avlusu içinde bulunan Halil Ür-Rahman Camii geziyoruz. Sonraki durağımız Gaziantep ile Şanlıurfa’nın tam ortasında yer alan  kimi yapıların sular atından göründüğü, karagül’ün vatanı Halfeti oluyor. Bölgede isteğe bağlı olmak üzere tekne turuna katılıp Halfeti’nin hüzünlü hikâyesine yakından şahitlik edeceğiz. Buradan ayrılmak ne kadar zor olsa da gezimizi tamamlayıp konaklamak üzere Gaziantep’te bulunan otelimize yerleşerek günü noktalıyoruz.

Sabah kahvaltısı:  Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Konaklama:  Gaziantep Pamuk City Otel
Rota: Mardin – Harran – Şanlıurfa – Halfeti - Gaziantep
Otele giriş saati: 19.00 (Gezi ve yoğunluk duruma göre değişiklik gösterebilir)

3. GÜN

Değerli misafirlerimiz;
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  aracımızda toplanarak geçmiş dönemde İpek Yolu’nun önemli bir geçiş noktası olması nedeniyle zengin kültürel mirasa sahip, sadece tarihi yapılarıyla değil farklı kültürlere ev sahipliği yaptığından gelişmiş yemek kültürüyle de öne çıkan Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk durağımız sanat tarihçileri, arkeologlar aynı zamanda tarih ve kültür meraklılarının göz bebeği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Mozaiklerin kapladığı alan bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi şehri ziyaret etmek için tek başına sebep oluşturabilecek bir zenginliğe sahip. Müzeden ayrılıp ikinci durağımız olan Bakırcılar Çarşına varıyoruz. Bölgenin dar sokaklarında karşılıklı olarak sıralanmış olan bakırcıların arasında gezerken hem onları sanatlarını icra ederken görme şansı yakalayabilecek hem de ürettikleri envai çeşit bakır ürünleri inceleyebileceğiz. Bakırcıların çalışmasıyla ortaya çıkan ‘tık tık’ sesleriyle oluşan doğaçlama müzik ise buradaki gezi keyfimizi ikiye katlayacaktır. Çarşıdaki serbest zamanımızın ardından Gaziantep şehir merkezinde  heybeti ve bir sır gibi gizlediği tarihiyle bizi bekleyen Gaziantep Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Gaziantep’e gelip mutfağı hakkında bilgi almadan ayrılmamak için Antep mutfağında bulunan yemek malzemelerinden mutfak araç gereçlerine, yöresel yemeklerden içeceklere, pişirme yöntemlerinden hazırlanışına ve erzaklarına varıncaya değin mutfak kültürü anlatıldığı Emine Göğüş Mutfak Müzesi’ni geziyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarına sahip çıkılan Gümrük Han Yaşayan Müze’yi de ziyaret ederek siz değerli misafirlerimize şehir merkezinde gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından aracımızda buluşarak dolu dolu geçen turumuzun sonuna geliyor ve Trabzon’a doğru dönüş yolculuğumuza geçiyoruz farklı bir Aktivite Turizm organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup fiyata dâhildir.
Öğle yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Akşam yemeği: Anlaşmalı olduğumuz restoranda ekstra olarak alınacaktır
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Rota: Gaziantep – Trabzon
Otele giriş saati: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Fiyata Neler Dahil?

 • Yayla Şartlarına Uygun Araçlarla Ulaşım

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Araç İçi İkramlar

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • 2 Gece Konaklama

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

 • Halfeti Tekne Turu

 • Sıra Gecesi

ÖNEMLİ BİLGİLER

Kalkış yeri ve saati
TRABZON AKTİVİTE TURİZM OFİS ÖNÜ: 17:00

GENEL ŞARTLAR

a) Gezi süresi 3 gün 3 gecedir. (1 gece otel konaklaması bulunmaktadır. Yolda geçen süre 1 gün 2 gece olarak hesaplanmıştır. Ankara’ya varış sabah saatlerinde olacağından gün olarak hesaplanmamıştır.)
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati

×
Aktivite Turizm Duyuru!
Müşteri Hizmetleri ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Lütfen bölgenize ait müşteri danışmanınızla iletişime geçin..
WeCreativez WhatsApp Support
Ankara Müşteri Hizmetleri
Ankara Şube
Çevrimiçi
WeCreativez WhatsApp Support
Trabzon Müşteri Hizmetleri
Trabzon Şube
Çevrimiçi
WeCreativez WhatsApp Support
Ordu Müşteri Hizmetleri
Ordu Şube
Çevrimiçi
WeCreativez WhatsApp Support
Giresun Müşteri Hizmetleri
Giresun Şube
Çevrimiçi