Mavigöl Turu
Giresun Kalkışlı / Günübirlik Tur

119,00 

Mavigöl Turu
Giresun Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz pazartesi hariç her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 119

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Mavigöl; Mavinin Her Tonu…
Mavigöl gezisi, Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğa sever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken etkinliklerden. Giresun’un dereli ilçesi sınırlarında yer alan Kuzalan Tabiat Parkı içindeki Mavigöl, turkuaz rengi ile oluşan eşsiz görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğini de taşımaktadır. Eğer sen de “Karadeniz Tur'um Mükemmel Geçmeli” diyorsan Mavigöl’ü kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz, saat 09.00 Giresun misafirlerimizi alarak gündüz yolculuğumuza başlıyoruz.

Kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra Mavigöl Turu'nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız olan Giresun’un Dereli ilçesinin girişinde acentemizin belirlemiş olduğu bir noktada siz misafirlerimiz için kahvaltı molası veriyoruz. Çay molamızın ardından kümbet yaylası girişinde manzarası ile nefes kesen çam ağaçlarıyla çevrili Çifteolukta fotoğraf çekilebilmeniz için bir molamız oluyor. Ayrıca dileyen misafirlerimiz  bölgedeki meşhur Çamsakızı Sütlacını tadabiliyor. Sizler için fotoğraf molamızın ardından Kümbet Yaylasının yayla şenliklerinin düzenlendiği Aymaç mesire alanında doğa yürüyüş yapabileceğiniz, yemyeşil çimenlere dilediğiniz gibi uzanabileceğiniz bir sonraki durağımıza harekete geçiyoruz. Mesire alanımızı ziyaretimizin ardından ise 1800 metre yükseklikte Türkiye’nin en temiz havasının bulunduğu birden fazla bungalov evleri ile süslenmiş ve tesiste dağ manzarasına karşı salıncakta sallanabileceğiniz Koçkayası olarak da bilinen  Birun dağ evlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında dileyen misafirlerimizin öğle yemeği yiyebilmeleri için konak restaurant’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molasının  ardından 19. Yüzyılın sonlarında tamamen insan gücüyle bir kayanın oyulması sonucu yapılan Halil Rıfat Paşa tünelini ziyaret edeceğiz. Bölgede fotoğraf çekimi zamanınız olacaktır ve sonrasında  bin bir derde deva olan sodalı suya doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Daha sonra turkuaza çalan rengiyle ziyaretçilerini büyüleyen Mavigöl’ü ziyaret etmek için yola devam ediyoruz. Mavigöl’e vardığımızda rehberimiz sizlere bölge hakkında anlatım yapacak ve ziyaretiniz için serbest zaman tanıyacaktır. Mavigöl’deki serbest zamanınızın ardın son durağımız mavi ve yeşilin birbirine kavuştuğu Kuzalan Şelalesini ziyaret edeceğiz ve turumuzu bitirmek için dönüş yoluna geçeceğiz.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Araçlar ile Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçicekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı:  Giresun Dereli’de ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Konak restaurant’ta ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Giresun Güre: 08:50
Giresun Meydan: 09:00

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla turu iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan turun ilk kalkış noktasındaki hareket saati