Pokut Yaylası Turu
Trabzon Kalkışlı / Günübirlik Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

129,00 

Pokut Yaylası Turu
Trabzon Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz Olumsuz Hava Şartları nedeniyle geçici olarak kapatılmıştır.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 129

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Pokut Yaylası; Yeşil ve Mavinin Eşsiz Güzelliği…
Pokut Yaylası gezisi, Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğa sever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken etkinliklerden. Kaçkar Dağlarının çam ormanlarıyla kaplı, yaz aylarında ayrı, kış aylarında ayrı, bahar aylarında ise tarif edilemeyecek kadar güzel olan Pokut Yaylası; 2050 metre yüksekliğe kurulmuş, yeşilin ve mavinin eşsiz güzelliğini gözler önüne seren bir doğa harikası olarak akıllarda yer edinmiştir. Eğer sen de “Karadeniz Tur'um Mükemmel Geçmeli” diyorsan Pokut Yaylası’nı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Pokut Yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız Sürmene’nin meşhur bıçaklarını görmek için yol üzerinde bulunan Sürbisa Bıçak Satış Mağazası olacak. Satış mağazası ziyaretimiz ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha sonrasında kahvaltı ve çay molası için anlaşmalı restoranımızda 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola süremizin bitişinin ardından bir sonraki durağımız Rize bezlerini göreceğimiz Rize bezleri satış mağazası olacak. Ziyaretimizin ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından Fırtına Deresini görmek ve zipline etkinliğine katılmak için anlaşmalı tesisimizde 30 dakikalık bir molamız olacak. Coşkulu akan Fırtına Deresi üzerinde zipline aktivitesine katılıp fotoğraflarımızı çektikten sonra muazzam bir boğaza inşa edilen yaklaşık 1250 taştan yapılan ve deve kuşu yumurtası ile sıvanan meşhur Şenyuva Köprüsünü ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Şenyuva Köprüsündeki mola süremiz 20 dakika olacak. Ziyaretimizin ardından Kaçkarlar'ın en iyi terası konumundaki Pokut Yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pokut Yaylasına varıyor ve eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Pokut Yaylasında ki zamanımız ortalama 1 buçuk saat olacaktır. Yayladaki sürenin sona ermesinin ardından komşu yayla olan Sal Yaylasına doğru doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. (Doğa yürüyüşü Pokut Yaylasının eteklerinde bulunan çam ormanları içinden rehber eşliğinde yapılacaktır. Geri dönüş için araçlar Sal Yaylasında bizleri bekliyor olacaktır. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyilmesi tavsiye edilmektedir.) Sal Yaylasına vardığımızda zamanımız ortalama 1 saat olacaktır. Zamanın sona ermesinin ardından araçlarımızla dönüş yoluna geçiyoruz. Sal Yaylasından tahmini çıkış saatimiz 17.30 olacaktır.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Araçlar ile Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçicekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı: Yol üzerinde bulunan tesisimizde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Pokut ya da Sal Yaylasında dağ evinde ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Fatih Eğitim: 07:00
Meydan Ofis: 07:30
Ktü A Kapısı: 07:45

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla turu iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan turun ilk kalkış noktasındaki hareket saati