Sapanca Maşukiye Ormanya TuruAnkara Kalkışlı / Günübirlik Tur

179,00 

Sapanca Maşukiye Ormanya Turu
Ankara Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Kalkış Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 179

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Sapanca; Saklı Cennet…

Sakarya’ya bağlı şirin bir ilçe olan şehrin batı sınırında yer almaktadır. Günümüzde sakin ve saklı bir cennet olarak nitelendirilen Sapanca, esasen derin bir tarihe sahiptir. Tarihte Sapanca’dan ilk bahsedilen zamanlar MÖ 1200 yıllarına dayanır. O dönemlerde bilinen ilk yazılı belgelere göre Frigyalılar bölgeye gelmiştir. Bu şehrin bir yerleşim yerine dönüşmesi ise MS 378 yılında Britinya Krallığı’na dayanır. Bilindiği üzere kuzeydeki Rumların etkisiyle 391 yılında bölgede bulunanlar, Lazca bir kaynakta bu yerden Siphonensis Lacus adıyla bahseder. Bölgede Bizans hakimiyeti sürerken adı Doğu Roma İmparatorluğu tarafından Buanes, Sofhan ve Sofhang adlarıyla tanınmıştır. Eğer sen de hafta sonu “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan güzel atlar diyarı Kapadokya’yı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz;
Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi kahvaltı ve ikramlarımız eşliğinde Sapanca Maşukiye Ormanya turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 3 buçuk saat sürecek keyifli bir o kadar eğlenceli yolculuğumuzun ardından turumuzun ilk durağı olan, Dünya’nın üçüncü ve Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğini elinde bulunduran Ormanya’ya (Hobbit evleri) varıyoruz. Ormanya doğal yaşam parkındaki bilgilendirmenin ardından sizlere hayvanat bahçesi, vahşi yaşam alanı ve Hobbit evlerini görebilmeniz için serbest zaman tanıyoruz. Zamanımızın sona ermesinin ardından zaman kaybetmeden aracımızda toplanıyor ve aşıklar diyarı Maşukiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgeye vardığımızda önce aşıklar deresi, şelaleleri ve mağaralarını panoramik olarak görüyoruz. Daha sonrasında sizlere bölge hakkında bilgi vererek öğle yemeğinizi alabilmeniz ve şelaleler kenarında huzur dolu yürüyüşünüzü yaparak anılarınıza bir yenisini daha eklemeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanınızda ayrıca Vadi Zipline yapabilir ya da At & Atv turuna katılabilirsiniz. Bölgedeki zamanın sona ermesinin ardından Sakarya’nın göz bebeği olan Sapanca ilçesine hareket ediyoruz. Bölge hakkında rehberinizden bilgi aldıktan sonra sizlere serbest zaman tanıyoruz. Serbest zamanınızda doğa yürüyüşü yapabilir, anılarınıza bir yenisini daha ekleyeceğiniz fotoğraflar çekebilir, bölgede bulunan kafelerde manzaraya karşı çayınızı yudumlayarak eşsiz doğanın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Ve tabi ki evinizin en güzel yerinde saklayacağınız hediyelik eşyaları almayı unutmayın. Zamanın sona ermesinin ardından tatlı bir yorgunlukla Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Sabah Kahvaltısı (Araç içi sandviç kahvaltı)

 • Milli Park Giriş Ücreti

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemeği

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen

 • Tüm Aktiviteler

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Sabah Kahvaltısı: Araç içi sandviç kahvaltı
Öğle Yemeği: Bölgede anlaşmalı restoranımızda ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış Saati ve Yerleri
07:20 - Gama İş Merkezi Önü
07:30 - Bahöelievler Milli Kütüphane
07:40 - Armada AVM Önü
07:50 - Koru Sitesi Migros Karşısı
08:00 - Eryaman Optimum AVM Önü

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati