Sinop Turu
Trabzon Kalkışlı / Günübirlik Tur

199,00 

Sinop Turu
Trabzon Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 199

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Sinop; Türkiye’nin en kuzeyi..
Doğal güzellikleri ile birlikte tarihi yapıları ile de dikkat çeken, Karadeniz bölgesi’nin orta bölümünde yer alan, eski çağlarda bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Sinop son dönemlerde Türkiye’nin turizm açısından dikkat çeken şehirlerinden biridir. Her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunan Sinop karmaşadan uzak, sakin havasıyla huzuru sonuna kadar yaşayabileceğiniz şehirlerin başında geliyor. Tüik araştırmalarına göre Sinop Türkiye’nin en mutlu şehri seçilmiştir ve trafik lambası bulunmayan tek şehirdir.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz, 02.00 Ktü A Kapısından yolculuğumuza başlıyoruz.

Aktivite Turizm otobüs içi ikramları eşliğinde Karadeniz’in batısına Sinop’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Citta Slow (Sessiz Şehir) ünvanına sahip Gerze’de deniz manzarası eşliğinde kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molasının ardından Erfelek Barajı’nın yol yapımı sırasında tesadüfen keşfedilen yemyeşil ağaçlar arasında irili ufaklı 28 takım şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelalelerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Türkiye’nin tek fiyordu olan yeşili mavisi ile tertemiz havası ve doğal manzarasıyla Hamsilos Fiyorduna doğru yol alacağız. Ardından bir sonraki durağımız ise Sinop deyince akla ilk gelen sürgünleri, kaçışın imkansızlığı  ve orada tutulmuş ünlü kişileri ile cezaevidir. Evliya Çelebi seyehatnamesin de; "orası büyük ve korkunç bir kaledir. 300 demir kapısı dev gibi gardiyanlar kolları demir parmaklıklara bağlı ve her birinin bıyığından on adam asılır nice azılı mahkumlar vardır. Burçlarında gardiyanlar ejderha gibi dolaşır oradan mahkum kaçırtmak değil kuş bile uçurtmazlar" diye bahseder. Kırkbeş dakikalık cezaevi ziyaretimizin ardından Sebahattin Ali yolu üzerinden yaya olarak öğle yemeği yiyeceğimiz Ayışığı Restauranta gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimizle havanın durumuna göre tekne turu düzenliyor olacağız sonrasında  Sinop şehir merkezinde Sinop kalesini, aşıklar sahilini gezebileceğiniz ortalama 2 saatlik bir serbest vaktiniz olacaktır. Serbest vaktinizin ardından turumuzu sonlandırmak üzere dönüş yoluna geçeceğiz.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçicekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiveteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı:  Gerze’de ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Sinop Ayışığı Restorantta ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Kalkış saati ve yerleri
Fatih Eğitim: 02:45
Meydan Ofis: 02:30
Ktü A Kapısı: 02:00

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati