Sümela ve Limni Gölü Turu
Ordu Kalkışlı / Günübirlik Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

129,00 

Sümela ve Limni Gölü Turu
Ordu Kalkışlı – Günübirlik Tur


Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 129

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Sümela Manastırı; Bir Rüya'nın Sonucu…
Sümela Manastırı gezisi, Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğa sever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken etkinliklerden. Altındere Vadisi içerisinde yer alan Sümela Manastırı kelime anlamı olarak Yunancaya dayanmaktadır. Her ne kadar halk arasında Meryem Ana olarak bilinse de aslen Yunanca Sto (de, da) ve Melas (kara) kelimelerinin birleşiminden oluşan Mela’da yani Kara’da anlamına gelmektedir. Okununca anlamsız gibi gelse de Sümela Manastırı’nın şu anda üzerinde bulunduğu Karadağ’ın eski adı Mela Dağıdır… Eğer sen de “Karadeniz Tur'um Mükemmel Geçmeli” diyorsan Sümela Manastırı’nı kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz, 06:30 da Ordu Teleferik Karşısında Ofisimizden alarak gündüz yolculuğumuza başlıyoruz.

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Sümela Manastırı yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Trabzon’da anlaşmalı olduğumuz Akpınar Yıldızlı Restaurant’ta kahvaltı ve çay molası için duruyoruz. Buradaki işlemimiz bittikten sonra  Altındere Vadisi içinde bulunan ve hikasiyle akıllarda merak uyandıran Sümela Manastırı olacak. Manastır ziyareti için ortalama süremiz 1 buçuk saat olacaktır. Zaman'ın sona ermesinin ardından bir sonraki durağımız olan Limni Gölü Tabiat Parkına doğru yolcuğumuza devam edeceğiz. Limni Gölü’ne vardığımızda gölü ziyaret etmek için ve yemek yemek için ortalama 1 buçuk saat zamanınız olacaktır. Daha sonrasında Karaca Mağarasına doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Karaca Mağarasındaki rehber bilgilendirmesinin ardından mağarayı ziyaret edebilmeniz için sizlere ortalama 30 dakika serbest zaman verilecektir. Zamanın dolmasıyla beraber Torul cam terasa doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde Pestil köme alışverişi yapmak için de kısa bir mola vereceğiz. Bölge’ye vardığımızda terasta fotoğraf çekebilmeniz için sizlere 20 dakika serbest zaman verilecektir. Zamanın dolmasının ardından  turumuzu bitirmek üzere dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçicekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı:  Akpınar Yıldızlı Restaurant’ta Ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Limni gölünde Restorantta ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Ordu Ofis Önü: 06:30
Ordu Üniversite: 06:45

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati