Ulugöl Turu
Giresun Kalkışlı / Günübirlik Tur

89,00 

Ulugöl Turu
Giresun Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her gün düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 89

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


"Yemyeşil bir doğa, yaylalar ve göller..."

Ordu ili, Gölköy ilçesi, Haruniye Köyü ile Süleymaniye Köyü sınırları içerisinde yer alan bir krater gölüdür. Ordu il merkezine 74 km uzaklıkta olup, yolun 65 km asfalt, kalan 9 km’lik kısmı stabilizedir. Gölköy ilçe merkezine 17 km mesafede bulunmakta olup, ilçenin güney batısında bulunmaktadır.

 Ordu ilinin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Denizden 1200 m yükseklikte bulunmaktadır. Göl, ortalama 15 m derinlikte olup en derin yeri 40 m civarındadır. Ulugöl mevkindeki 26.56 hektarlık saha 2009 yılında "Ulugöl Tabiat Parkı" olarak ilan edilmiştir. Tabiat Parkı içerisinde 3 adet göl mevcut olup, en büyüğü 7 hektar alan kaplamaktadır. Tabiat Parkının çevresi Kayın, Kızılağaç, Gürgen ve Akçaağaç türlerinden oluşan ormanla kaplıdır. Alan içindeki yaban hayvanları Yaban Domuzu, Sansar, Gelincik türleri ile Sazan ve Abant Alabalığından meydana gelmektedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, kamp ve mesire alanı olarak düzenlenmiştir.

Detaylı Program

Değerli misafirlerimiz, sizleri saat 07.00 Giresun Meydan’dan alarak gündüz yolculuğumuza başlıyoruz.

Kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra Ulugöl turu'nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız olan Koç Kardeşlerde siz misafirlerimiz için çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından Ulubey ilçesinde Refahiye bölgesinde bulunan bir çok meyve ve sebzeden yapılmış organik turşularıyla meşhur, Dokuz Dolamaç Turşucusuna uğruyoruz. Daha sonrasında Ordu’nun en yüksek ikinci ilçesi olan Gürgentepe’de ilçede  Hıdırellez şenliklerinin düzenlendiği Gürgentepe Çamlıca Seyir Tepesini ve ilçenin eşsiz manzarasını farklı bir açıdan görebileceğiniz Seyir Terasını ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız ise Ordu’nun en yüksek kalesi olan ve sarp bir kayanın üzerine Bizans döneminde inşa edilen Gölköy Kalesini panaromik olarak izliyor; görkemli kale ziyaretinin ardından ise ortalama iki saat serbest zamanınızı dilediğiniz gibi gölün çevresinde gezerek değerlendirebileceğiniz, deniz seviyesinden 1350 metre yüksekliğinde, iki gölden oluşan tabiat koruma alanı olan Gölköy Ulugöl’e ulaşıyoruz. Ulugöl’de ki serbest vaktinizin ardından ise Fatsa-Aybastı karayolu üzerinde Fatsa ilçesi’nin 10 km Kuzeydoğusunda yer alan Gaga Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Son olarak eski Fatsa – Ordu Karayolu üzerinde bulunan Ordu ilinin turistik anlamda en çok ziyaret edilen yeri; Yason Burnu ve Yason Kilisesini de ziyaretimizin ardından turumuzu sonlandırmak üzere dönüş yoluna geçiyoruz.

Fiyata Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Yemeklerde Alınan İçecekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Aktiveteler

  • Müze Giriş Ücretleri

  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Sabah kahvaltısı:  Koç Kardeşler’deekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Ulugöl’de ekstra olarak alınacaktır.

Kalkış saati ve yerleri
Giresun Meydan: 07:00
Giresun Güre: 07:10

Not: Geri kalan yol güzergahındaki il ve ilçelerimizin saat bilgileri iletişim esnasında verilecektir.

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 1 gündür.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 12 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 8 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati