Uzungöl – Ayder – Sümela Turu
Trabzon Kalkışlı / Konaklamalı Tur

Turumuz geçici süreyle kapatılmıştır.

275,00 

Uzungöl – Ayder – Sümela Turu
Trabzon Kalkışlı – Konaklamalı Tur


Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle geçici süreliğine satışa kapatılmıştır.

Discount:
Kalkış Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 275

GENEL ŞARTLAR

Special offer

TUR TANITIMI


Karadeniz; Yeşil ve Mavi'nin Memleketi…

Karadeniz Bölgesinin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi, misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, doğası, havası, denizi kısacası her şeyi bu bölgeyi Anadolu’muzun göz bebeği haline getiriyor. Her yıl binlerce misafire ev sahipliği yapan Karadeniz bu sene de misafirlerini bekliyor. Eğer sen de hafta sonu “Ne Yapmalıyım?” diye düşünüyorsan yeşil ve mavinin memleketi Karadeniz’i kesinlikle ziyaret etmelisin.

Detaylı Program

1. Gün

Değerli misafirlerimiz,
Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde Uzungöl Ayder Konaklamalı Turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Öncelikle kahvaltı yapmak üzere Yeşilyalı fırınında mola veriyoruz. Kahvaltının ardından meşhur Sürmene bıçaklarını incelemek, hakkında bilgi almak üzere Sürbısa fabrika satış mağazasına uğruyoruz. Ziyaretimiz esnasında bölgede ustasından bilgi alıyor ve alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyoruz. Çay hakkında bilgi almak için yol üzerinde bulunan vatan çay fabrikasında kısa bir mola veriyoruz. Mola süremiz boyunca önce fabrikanın içini gezerek siz değerli misafirlerimizle çayın işlenişi hakkında bilgi alıyoruz. Ardından çay satış mağazasını ziyaret ederek mayıs ayı mahsulü çayın tadına bakıyoruz. Çayı beğenenler satış mağazasından çay alışverişi yapabilirler. Ziyaretimiz esnasında bölgede ustasından bilgi alıyor ve alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyoruz. Zamanın dolmasının ardından Üçüncü durağımız Of – Çaykara güzergâhı üzerinde bulunan, eski ismiyle Hapsiyaş, şimdiki adıyla Kiremitli Köprü 3 farklı hammaddeden oluşma özelliği taşıyan tek tarihi köprü oluyor. Bu noktada fotoğraf molası verdikten sonra at binme tecrübesi yaşamak, hayvan dostlarımızı beslemek için siz değerli misafirlerimizle birlikte Çaykara ilçesindeki at çiftliğini ziyaret ediyoruz. . At çiftliğinden çıkış yaptıktan sonra Uzungöl’e doğru devam ediyoruz. Uzungöl’de ilk durağımız gölün temiz kalması, taşmaması ve genişletilmesi için yapılan yapay şelaleler oluyor. Yapay şelalelerin muhteşem manzarası eşliğinde fotoğraf çekilip Uzungöl’e farklı bir açıdan bakmamızı sağlayan seyir terasına çıkıyoruz. Ardından Soğanlı ve Kaçkar Dağları arasında bulunan ve bir heyelan sonucu Haldizen Deresinin önünün kapanmasıyla oluşan ülkemiz heyelan set göllerinin en bilindik örneklerinden olan Uzungöl’e varıyoruz. Bölgeye vardığımızda önce anlaşmalı olduğumuz restoranda öğle yemeğimizi yiyeceğiz daha sonrasında göl etrafında zaman geçirebilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. Zamanın sona ermesinin ardından aracımızda toplanacak ve konaklama yapmak üzere Rize’de bulunan otelimize doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Otelde akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz odalarında istirahat edebilirler.

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Anlaşmalı Restoran: Ada Restoran
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: AYDER RESORT OTEL
Otele Giriş Saati: 19.30 (Gezi ve yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir)

2. Gün

Değerli misafirlerimiz,
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. Gelin tülü şelalesi, yayla evleri, çiçek düzleri, kaplıcaları ve birçok turistik yerleriyle ünlü Ayder yaylasının eşsiz güzelliklerini keşfetmek üzere serbest zamanımız başlıyor. Ayder yaylasından sonraki durağımız yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk sonrasında tüm görkemiyle bizi karşılayan Zilkale oluyor. Denizden 750m ve hemen altında akmakta olan fırtına deresinden ise 100 metre yüksekte bulunan 600 yıllık bir tarihe sahip Zilkale aynı zamanda tarihi İpek yolu üzerinde bulunmakta. Tarihi yapısıyla bizleri büyüleyen bu noktadan hayranlıkla ayrıldıktan sonra ikinci durağımız olan Palovit şelalesine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.  Gürül gürül akan su kulaklarınızı oyalarken, yemyeşil bir ormanın içinde daracık bir merdivenden inerek ulaştığınız şelaleye yaklaştıkça uçuşan damlalarla biraz ıslanacağız ancak yaklaşık 15 metreden aşağı dökülen suyun eşsiz bir manzara şahit olacağız. Bölgenin en yüksek debisine sahip olan Palovit Şelalesinden ayrılarak üçüncü durağımız Şenyuva köprüsüne varıyoruz. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Şenyuva köyünde bulunan kitabesi yaşanan sel felaketinde kaybolduğu için  ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmese de bölgenin en eski tek kemerli köprüsü olduğu tahmin edilmekte olan köprünün hemen yanında bulunan ‘Sevdaluk’ dizisine ve birçok belgesele ev sahipliği yapan Sevdaluk evinde güzel fotoğraflar çekiliyoruz. Çıkışımızın ardından Kaçkar dağlarının Karadeniz bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesi ile oluşan yaklaşık 12 km uzunluğunda Fırtına deresi üzerinde Zipline ve salıncak eğlencesi için mola veriyoruz. Dönüş yolculuğumuzda akşam yemeğinde Çayeli’nin meşhur kuru fasulyesinin tadıyoruz. Yemeğin ardından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Turumuzun sona ermesiyle siz değerli misafirlerimizle farklı bir Aktivite Turizm Organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşacağız.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Fiyata Neler Dahil?

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Bol Bol Eğlence

 • Aktivite Turizm Güvencesi

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Çevre Gezileri

 • 1 Gece Konaklama

 • 1 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)

 • 1 Akşam Yemeği (Açık Büfe ya da Set Menü)

Fiyata Neler Dahil Değil?

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

Karadeniz Bölgesinde hava şartları sürekli olarak değiştiği için turumuza katılacak misafirlerimizin hava şartlarına uygun olacak kıyafetler (Yağmurluk, Şemsiye vb.) bulundurmaları tavsiye edilir.

Kalkış saati ve yerleri
TRABZON AKTİVİTE TURİZM OFİS ÖNÜ: 08:00

GENEL ŞARTLAR

a)  Gezi süresi 2 gün 1 gecedir.
b)  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
c)  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
d)  Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
e)  2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
f)  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
g)  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
h)  Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (hareket saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla tur'u iptal etme hakkı Aktivite Turizm’de saklıdır.
i)  Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı, Aktivite Turizm’in sorumluluğu yoktur.
j)  Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde Aktivite Turizm’in sorumluluğu, misafirin tazminat hakkı yoktur.
k)  Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Aktivite Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı yoktur.
l)  Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak, turu farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

*Satın alınan Tur'un ilk kalkış noktasındaki hareket saati