Zigana – Torul Turu
Trabzon Kalkışlı / Günübirlik Tur

65,00 

Zigana – Torul Turu
Trabzon Kalkışlı – Günübirlik Tur


Turumuz her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenmektedir.

Discount:
Tur Tarihi:
Toplam Ödenecek Tutar 65

GENEL ŞARTLAR

Special offer

AÇIKLAMA


TUR TANITIMI: ZİGANA - TORUL - SEYİR TERASI - HAMSİKÖY

Zigana, çevresinde yer alan yaylaları ve buzul gölleri ile yayla turizminin ve kış turizminin en gözde yerlerinden... Burada doğanın ne kadar cömert olduğunu mutlaka görmelisiniz...

Neler Dahil?

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  • Aktivite Turizm Güvencesi

  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Neler Dahil Değil?

  • Tüm Yemekler

  • Tüm İçecekler

  • Tüm Özel Harcamalar

  • Kayak ve Kızak Takımları

  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

  • Cam Teras Giriş Ücreti

EK HİZMETLER BEDELİ KAPSAMI: Tur Programına Dâhil Olan Tüm Milli Park ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Otopark Ücretleri, Minibüs Ücretleri ve Turlara Göre Değişen Diğer Ücretler Bu Kapsamdadır. Hangi Kuruma Bağlı Olduğu Fark Etmeksizin Müzeler, Belediyelere ve Yerel Yönetimlere Bağlı Müzeler ve Özel Müzeler Tüm Müze Giriş Ücretleri Misafirlerimize Aittir. Tüm Misafirler “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Turdaki Müze Girişlerini Kendileri ödeyecektir.

NOT-1: Karadeniz’e giderken yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız. Ayrıca sürekli kullandığınız ilaçlar varsa bunları mutlaka yanınıza alın. Karadeniz dağlarına yapılan gezilerde en sık yaşanan rahatsızlık halk arasında bilinen adıyla “dağ tutması”dır. Çok yüksek irtifalara (2000 – 3000 metre) ani olarak çıkıldığında ortaya çıkan bu rahatsızlığın tipik belirtileri baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve uykusuzluktur. Eğer vücudunuzda bu tür belirtiler ortaya çıkmaya başladıysa, tırmanışı durdurarak geriye dönmeniz alınacak en iyi tedbir olacaktır. Yüksek tansiyon hastaları ve kalp rahatsızlığı olan kişiler bu tür gezilerden uzak durmalıdırlar.

NOT-2: Ziyaret ettiğimiz noktalarda araç sorumlumuz sizlere serbest zaman verecektir. Serbest zamanın uzunluğu araç sorumlumuz tarafından belirlenecektir. Belirtilen süreler tahmini sürelerdir. Araç sorumlumuz turun akışını değiştirmeyecek şekilde durak noktalarındaki serbest zamanı değiştirme hakkına sahiptir.

Program

➡ 09.00 - FATİH EĞİTİM

➡ 09.30 - MEYDAN OFİS

➡ 09.45 - KTÜ A KAPISI

Aracımız Maçka yolu üzerinden alım yapmaktadır. Belirtilen noktalardan farklı bir yerde binecek olan misafirlerimiz için tur gününden 1 gün önce 19.00-21.00 saat aralığında tarafımızca bilgilendirme yapılacaktır. Bütün misafirlerimizi karşıladıktan sonra Maçka yolu üzerinden Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı cam terasa doğru devam ediyoruz. Terasa vardığımızda ortalama 30 dakika bu bölgede mola veriyoruz. Ziyaretimizin ardından eski Zigana tünelinden geçerek Gümüşkayak Kayak tesislerine doğru devam ediyoruz. Tesise vardığımızda araç sorumlunuz sizlere kayak takımlarının nereden kiralandığı hakkında bilgilendirme yapacaktır ve ardından ortalama 2 saatlik bir serbest zaman verecektir. Bu süre zarfında kayak yapabilir, kafeteryadan faydalanabilir, güzel manzaraya karşı sıcak çikolatanızı yudumlayabilir, restoran bölümünde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Serbest zamanın bitişinin ardından araç sorumlusunun belirlediği noktada toplanıp araçlarımıza binip bir sonraki durağımız olan Hamsiköy’e doğru devam ediyoruz. Hamsiköy’de sütlacımızı yedikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Saat 16:00 da Trabzon'a hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol Üzerinde Bulunan Mola Tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Zigana Gümüş Kayak Tesisleri Ekstra Olarak Alınacaktır.
Rota: Trabzon - Zigana (77 km) (1 Saat 12 dk)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 77 Km

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları
Tur Programına Dâhil Olan Tüm Milli Park ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Otopark Ücretleri, Minibüs Ücretleri ve Turlara Göre Değişen Diğer Ücretler Bu Kapsamdadır. Hangi Kuruma Bağlı Olduğu Fark Etmeksizin Müzeler, Belediyelere ve Yerel Yönetimlere Bağlı Müzeler ve Özel Müzeler Tüm Müze Giriş Ücretleri Misafirlerimize Aittir. Tüm Misafirler “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Turdaki Müze Girişlerini Kendileri ödeyecektir. 0-17 Yaş Çocuk, 65 Yaş ve Üstü Yetişkin, Müzekart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi, Engelli Kartı Sahibi Misafirlerimiz, Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müzelere Ücretsiz Girmektedir

Genel Şartlar
Gezi Süresi 1 Gündür. Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Tur İçeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilemez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Afişe Edilen Fiyatlar “İNDİRİMLİ EK HİZMET BEDELİ” Baz Alınarak Hesaplanmıştır. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Aktivite Turizm’in Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Aktivite Turizm’in Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur. Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Aktivite Turizm’in Sorumluluğu Yoktur. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 10 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 1 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Aktivite Turizm’de Saklıdır. Turun İptali Durumunda Aktivite Turizm İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 1 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.

İptal Güvence Paketi
Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi öneririz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun. Bir sırt çantanız bulunsun. Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

Ulaşım Araçlarımız

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ:
 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER:
 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.